Ilse Krohn Superior (urcator)

elipopa

Active Member
Intentionez sa-l achizitionez si eu ! il are prietena mea in gradina si e superb, imi palce foarte mult forma florii, e parfumat si al ei e plin de flori!!
 

bebe Iris

Active Member
E super ok trandafirul, rezistent la boli, florifer, parfumat, este foarte usor si de condus pe bolta :D
 

Elektra

Member
Vai ce forma frumoasa a florii are, ce rau imi pare ca n-am avut rabdare pana in toamna si l-am inlocuit cu alt alb catarator...poate-l mut :D Cam cate valuri de inflorire are pe vara?
 

bebe Iris

Active Member
Mie mi se pare ca este mai tot timpul inflorit. Pauza doar pana isi reface boboceii. Si cand vine gerul inca mai are cativa boboci pe care nu apuca sa-i deschida. :D
 

gabrielais

Active Member
este superb! l-am si trecut la lista "de cumparat neaparat la toamna" :wink:
care-i mare...si tot mai pun pe ea... :)
 

adrianam

Well-Known Member
Poze din mai 2012:

, ,

La mine nu prea este parfumat, iar de inflorit, dupa primul val, nu prea am mai vazut flori pe el.
Gradina mea nu beneficiaza de udare decat sporadica si in cantitati mici.
 

bebe Iris

Active Member
mai 2013? :D
E frumos tare! Nu are remontanta prea buna nici la mine, dar primul val tine mult timp
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Al meu are un singur val de inflorire, apoi nimic. Din ce am vazut eu pe helpmefind exista ilse khron care nu remonteaza si ilse khron superior care remonteaza.
 

adrianam

Well-Known Member
Multumesc bebe Iris, am corectat! :D

Al meu este de la Coral si ar trebui sa fie IK Superior.
Cred totusi ca din lipsei de apa nu mai infloreste.
Voi urmari in vara sa vad daca mai apar boboci dupa primul val.
 

belisima

Well-Known Member
al meu are trei ani dar a fost mutat acum un an,flori frumoase dar putine,parerea mea este ca remontata e punctul slab la kordes,mai am amadeus,a facut un singur val de flori,iar pe aloha l-am maritat din acelasi motiv,primul val super,in toamna 3 flori anemice,l-am lasat un an,doi :suparat:
in vara trecuta si-a adus aminte ilse ca e catarator :fluierat: si a dat un lastar de 2 metri ,sa vedem daca n-o fi degerat :astept:
 
Sus