Identificari de violete

Leanna

Member
Angela am si eu una asa ca a ta..si la fel nu cunosc cum se numeste,deci astept raspunsuri si eu
Si dupa sfatu Corneliei postez poza violetei nr.2 pe care la fel nu am identificat-o inca,poate ma ajuta cineva,caci din pacate sunt novice in "ale violetelor"
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Leanna daca stii sa spui furnizorul ar fi de ajutor in identificare. Daca ne orientam doar dupa trasaturi va fi foarte greu. Imi trec prin minte vreo 5 nume de violete care seamana. Dar fara nici un fel de reper...
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ghia daca nuanta e spre violet si daca e cumparata de la noi de pe piata atunci trebuie sa fie The Hague.

Angela nu-mi dau seama ce nuanta de grena este. Seamana cu asta?


Daca da, este Spectra Akira.

Desi frunzele sunt usor serate... :?
 

Leanna

Member
:D Multumesc Cornelia.Singura nu m-as fi descurcat :oops: caci nici date despre furnizor nu posed,e procurata de la o batranica.Acum violeta mea va avea si nume. :dans:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sunt mai multe varietati cu trasaturi similare. Ar fi bine sa verifici, pentru ca tu o vezi mai bine in realitate decat eu in poza.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Daca o ai de la Hornbach trebuie sa cautam furnizori germani. Si pana acum n-am gasit niciunul. :| :?:
 

oana_oana

Member
Da, de la Hornbach o am. Cred ca ma las pagubase pentru ca nu stiu germana si pana ajung la engleza...imbatranesc pe bajbaite.
O iubesc si fara nume :D
 
Sus