Identificari bonsai

enya

Member
bonsai

am cumparat si eu un bonsai acum vreo 2 saptamini,e frumusel,are frunzulitze mici d tot de un verde intens,lucitor...am observat ca-i place apa multa...nu stiu ce specie este sau ce denumire are...dak stie cineva despre ce vorbesc...astept raspuns...si poate niste sfaturi de la iubitorii de bonsai... :D
 

daisy111

Active Member
Enya intra in sectiunea album,acolo dai la "cum sa introduci o imagine in mesaj" ca fetele au explicat pasii :D ....dar trebuie sa ai un album cu poze prima data,apoi o sa reusesti sa pui o foto. :wink: Bafta!!!!
 

enya

Member
b

ok,am sa incerc dar maine,acum e tirziu...te caut maine seara,vad ca iti plac si tie bonsaii dar si cactusii...am 4 cactusi mici dar draguti...imi voi mari colectzia...
 

issaurina

Member
buna,

Am incercat sa identific si eu bonsalul primit in martie, de ziua mea si mi se pare a fi ulm chinezesc. Voi ce spuneti?
 

enya

Member
bonsai


el e bonsaiul meu...daca stie cineva cum se numeste,astept raspuns///nu stiu mai nimic despre ingrijire...niste sfaturi...daca vretzi...va rog...multzumesc.
 

lorisl

Member
va trebui sa pui o poza mai clara, in care se vad mai bine frunzele si detaliile trunchiului...eu unu nu imi dau seama din poza asta
 

enya

Member
bonsai

nu pot sa pun pozele,nu stiu de ce dar rog pe cei care vad acest mesaj sa intre la albumul meu,respectiv bonsai sa ma ajute sa identific bonsaiul meu...multzumesc.
 

enya

Member
am revenit cu citeva imagini pt identificarea bonsaiului meu...dak putetzi sa-mi datzi si niste sfaturi pt ingrijirea lui...multzumesc...
 

enya

Member
asa ies,am facut mai multe si le-am ales p cele mai clare,sint facute cu telefonul.
 

enya

Member
da,in sfirsit...ala este,vali iti multzumesc...deci e un fel d piper..am sa ma uit mai bine si am sa ma documentez mai mult...
 
Sus