Identificare Trandafiri

Dea

Active Member
Sannamaria, sigur nu e Westerland. Il am pe Westerland, exista diferente de nuante atat a florii, cat si a frunzelor.

Sa vedem daca si-l recunoaste Dan :)
 

Dea

Active Member
Asa e Daisy si Roxana, prea seamana cu Cubana, asa cum e in pozele tale Daisy. :hug:
Este inca foarte micut, aceasta e prima lui floare, astept sa mai creasca, sa vad cum se manifesta.

L-am identificat si pe primul, cel roz - este The Fairy, de la Caramell, careia ii multumesc inca o data din suflet! :hug:
 

Dea

Active Member
Doina, sa stii ca acesta este :hug: E si parfumat, seamana mai mult cu Rosemary Harkness, era si printre butasii de la Dan. Deci, acesta este :dans:
 

bradut

Well-Known Member
Din pacate, olandezul mi-a trimis altceva in loc de City of York. Sa va mai zic ca mor de ciuda ca n-am primit trandafirul pe care l-am comandat?! :cry:

Cam asa arata ceea ce mi-a trimis:



Cine sa fie nedoritul?
 

carla

Active Member
Nu prea am idee cine e necunoscutul, dar daca vrei iti trimit eu butasi in toamna din City of York si Buff Beauty

Stiu cum e cand primesti alti trandafiri decat ai comandat, de curand mi-a inflorit si mie Prospero de la lottum si a iesit alb :( :x
 

bradut

Well-Known Member
Carla, iti multumesc din :indragostit: pentru gestul tau. Da, asa este, te simti tare aiurea cand iese altceva. In ultimele zile am avut parte numai de surprize de genu', parca s-au vorbit intre ele plantele astea. :evil:

Am sa fac o lista cu ce pot sa tai, si sa-mi spui ce sa-ti trimit si eu, in toamna. Sa stii ca butasii de Rhapsody in Blue s-au prins si au inflorit superb. La mine a fost si este o vara extrem de racoroasa, iar culoarea acestui trandafir a fost de un mov foarte foarte inchis, frumos.
 

dancoman

Member
Dea a spus:
Doina, sa stii ca acesta este :hug: E si parfumat, seamana mai mult cu Rosemary Harkness, era si printre butasii de la Dan. Deci, acesta este :dans:


Scuze,nu am mai avut NET.Rosemary este trandafirul respectiv,unul dintre preferatii mei.
 
Sus