Identificare Trandafiri

Dea

Active Member
Gabiuta, nuantele ma duc cu gandul la Peace. Totusi, petalele, dispunerea lor si forma florii imi dau dubii ca ar fi acesta.
Este frumos, imi place! :D
 

Dea

Active Member
Dane, de acesta nu am mai vorbit. Este acum inflorit, prima data in gradina mea! L-am primit ca fiind rosu :D Multumesc mult pentru identificare! :D
Noi vorbisem de Swan Lake :D , pe care il credeam Ilse Krohn.
 

dancoman

Member
Dea a spus:
Dane, de acesta nu am mai vorbit. Este acum inflorit, prima data in gradina mea! L-am primit ca fiind rosu :D Multumesc mult pentru identificare! :D
Noi vorbisem de Swan Lake :D , pe care il credeam Ilse Krohn.[/quote

Inseamna ca am vorbit cu altcineva,sunt cam zapacit din fire!:)(acum nu mai tin minte sa fi vorbit de S.L.!!??:rofl:)
 

Dea

Active Member
alfa, seamana intr-adevar destul de bine cu Caramella ( imi place la nebunie acest trandafir si il tot urmaresc de ceva vreme ), insa, totusi nu cred ca este. Difera forma petalelor, la Caramella sunt mai crete, la acesta al meu sunt curbate spre exetrior, iar forma florii este mai globulara. Caramella parca area floarea mai plina, cu mai multe petale.
Uitasem sa va zic de al meu, ca e foarte parfumat.
 

Dea

Active Member
Csilla multumesc, m-am uitat acum pe hmf, dupa acestia doi, dar din pacate nu e. Remy Martin are nuante mult mai intense de galben, acesta al meu este un crem-lamai, cu discrete tente de roz pal.
 
Sus