Identificare Trandafiri

Dea

Active Member
Ce dragut e Bordure Rose!!

A mai inflorit unul micut, din butasii de la Caramell!
Eu zic ca e Rosarium Uetersen


Caramell :hug: ai o mana usoara si suflet pe masura!!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu seamana decat la culoare. Leonardo are petale tari si foarte multe. Floarea in forma de cupa. Cine stie, poate urmatoarele flori... elucideaza misterul
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Da Roxana, de la ungur e. Inca un semn de intrebare...
Il mai astept sa vad cum evolueaza - singurii trandafiri roz pe care i-am luat de la el sunt Leonardo si Jean Cocteau. Petale gofrate are dar e atat de roz, fara pic de galben, ca nu prea pot sa-l banui ca ar avea de-a face cu Jean Cocteau.
 

Roxana Peled

Active Member
Eheee...mister elucidat!
Asta trebuia sa fie Leonardo al meu de la unguri :)



Eu nu cred ca este dar seamana foarte tare cu al tau :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am o nedumerire...cum se face ca aproape intotdeauna, cand e o greseala, trandafirul kinder e ...roz? :rofl:
Intreb pentru ca la mine cam asa s-a intamplat, tot ce nu era ce trebuie e roz :evil:
 

Roxana Peled

Active Member
:rofl: Poate ca e o chestiune de probabilitate, sunt foarte multi trandafiri roz pe lumea asta, are de unde sa se aleaga kinderul. Rozele sunt "roze"! :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Roxana Peled a spus:
Eheee...mister elucidat!
Asta trebuia sa fie Leonardo al meu de la unguri :)



Eu nu cred ca este dar seamana foarte tare cu al tau :D
Roxana, al tau aduce cu Leonardo. E posibil sa fie totusi el, e de urmarit.

Madalina, cel roz sigur nu e Jean Cocteau. Al meu a inflorit corect. E adevarat ca am si eu un ou kinder de la unguri, Cocktail nu a fost ce trebuia. Si mai astept 3 trandafiri care inca nu au inflorit. Rimosa nu are nici urma de boboci pana acum.
 

Roxana Peled

Active Member
Caramell a spus:
Roxana, al tau aduce cu Leonardo. E posibil sa fie totusi el, e de urmarit.
Haide mai Caramelutzo, pai cum arata al meu si cum e al tau? ....
Al meu cand se deschide e rarefiat tare fata de ce am vazut la tine. E ca floarea de la Cubana de langa el doar ca nu e aceeasi culoare.
Nici rozul nu e asa de intens ca cel din pozele tale :(
 

alfa

Active Member
Avem si noi la servici un frumos necunoscut. Adevarul e ca a avut si eticheta acum 2 ani cand l-am cumparat de la Hornbach, dar s-a pierdut.:oops: Poate il identifica cineva? :)

 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: Acela dupa care plang cateva fete de pe forum: Leonardo da Vinci.
Unde spuneai ca ai serviciul? :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
La anul pregateste-te pentru asa ceva:
Primavara trecuta (anul 2) si al meu arata asa dragutel si cuminte ca al tau :rofl:
 

gabrielais

Active Member
Caramelutzo,pune te rog si-o poza cu Jean Cocteau; la mine s-au pierdut etichetele si nu mai stiu unde l-am plantat; acum infloreste unu care pare sa fie el...
 
Sus