Identificare Trandafiri

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Re: Necunoscuti

Bun venit pe forum! Inainte de a crea un topic nou, verifica, daca nu cumva sunt deja deschise topicuri pe acelasi subiect.
Pentru identificari trandafiri, te rog sa postezi aici: viewtopic.php?f=83&t=10831
 

miki70

Active Member
L-am luat drept Mozart , este el ori ba? :? L-am vazut roz in multe albume dar al meu e rosu. :nu-mi_place:
..........E frumos si asa dar cine e dansul daca nu e Mozart?



 

carla

Active Member
Nu e Mozart, l-am luat si eu de la Diana si sigur nu e el (pentru ca eu il am si pe adevaratul si i-am putut compara)
Din pacate nici nu-mi dau seama cine ar putea fi :roll:
 

miki70

Active Member
Posibil sa fie Red Ballerina, seamana in unele poze. Mi-a facut un lastar lung aproape cat mine si e f f ghimpos.
 

adrianam

Well-Known Member
Vai ce frumosi pot sa fie Cherry si Red Balerina! :visator:
Parca mi-ai dat si mie butasi din asa-zisul Mozart, Miki, asa este?
Ai o poza si cu el la maxim de inflorire, Miki?
 

miki70

Active Member
adrianam a spus:
Vai ce frumosi pot sa fie Cherry si Red Balerina! :visator:
Parca mi-ai dat si mie butasi din asa-zisul Mozart, Miki, asa este?
Ai o poza si cu el la maxim de inflorire, Miki?
Adriana nu ti-am dat din asa zisul Mozart, ti-am dat de la Juanita. Iti dau din ciresica/balerina cand ne intalnim :hug:
Pozele sunt cele de sus, altele nu mai am. A fost plantat in primavara, de aceea e asa micut.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu cred ca e Red Balerina. Nu de alta, dar stiu ca il are Carla, si mai mult ca sigur a putut sa ii compare.
 

carla

Active Member
Da, asa e, ti-ai adus bine aminte ca am si Red Ballerina :D
Singura problema e ca nu sunt foarte convinsa ca ce am eu e chiar Red Ballerina, trandafirul a fost cumparat de la lottum, a tras sa moara cateva luni si cand in sfarsit a inflorit florile nu mi s-au parut foarte concludente, parca aduceau mai mult cu Mozart decat cu Red Ballerina :( Si cum sunt patita cu d-l. Vic, care mi-a mai gresit cativa trandafiri, nu pot baga inca mana in foc ca am Red Ballerina sau nu, o sa ma lamuresc eu la anul ce e cu el.
Oricum, daca ce am eu e totusi Red Ballerina, atunci sigur rosiaticul asta de la Diana nu e el. Nu stiu daca se intelege ce am vrut sa spun, dar in capul meu totul e clar :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Carla, si eu m-am tot uitat anul trecut la cei doi, Mozart si Red Ballerina pe HMF, fara sa reusesc sa gasesc prea multe diferente intre ei. Cred ca doar tu, avandu-i pe amandoi in gradina, vei putea sa ne lamuresti la anul. Si frunzele seamana destul de mult. :D
 
Sus