Identificare Trandafiri

claude

Well-Known Member
Moderator
Cam asa am vazut si eu :roll: Si in toamna ma dadeam de ceasul mortii sa prind butasi de Coral, si cum=lmea e ca s-au prins amandoi :rofl: Acu' ies cu ei la piata si ma apuc de cumparat Leonardo
 

Roxana Peled

Active Member
Draga mea, treaba cu cumparatul Leonardo dupa cum vezi nu e asa de simpla :) , ca si eu mi-am luat Leonardo in toamna si nici la mine nu e! :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai in cazul asta eu voi fi mai smechera si o sa cersesc butasi de la una din celelalte obsedate de trandafiri de pe forum, una care e sigur ca are in batatura Leonardo :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Caramell!!! :) :rofl:
Ai vazut cata nebunia are acolo! :hipnotizat:
Daca ala nu e Leonardo nici nu-mi mai pasa ca eu ca al ei vreau!
 

IULIA

Active Member
Of, nici al meu nu e Leonardo, cu toate ca avea o ditamai etichetoiul cu el. Si pe ghiveci era floarea imprimata........nu mai stiu, da de ala ca la Elena nu este ! :?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Roxana Peled a spus:
Caramell!!! :) :rofl:
Ai vazut cata nebunia are acolo! :hipnotizat:
Daca ala nu e Leonardo nici nu-mi mai pasa ca eu ca al ei vreau!
claude a spus:
:rofl: :rofl: :rofl: Deci, la ataaaaaac la Caramell!
Dragele mele, daca vreti butasi acum dupa ce se trec florile, cu mare placere. Pentru toamna nu pot promite nimic.
 

aleynad

Active Member
Moderator
Ghia, l-am cumparat acum 2 ani de la Pitesti, de la simfonie, am crezut ca e un banal trandafir pitic...
am dat search dupa bordure rose, dar parca nu seamana, mai degraba ar parea sa fie Magenta rose, dar nu sunt sigura 100% :nu-mi_place:
 

nick1971

Active Member
Coral Down face flori in buchetele
Bordure Rose amplasat la soare

o sa incarc poze si cu cel de la umbra, e mai aprinsa culoarea
 

Roxana Peled

Active Member
Ai doi Coral?
Si? Amandoi remonteaza asa bine cum zici tu?
Pe mine ma scoate la pepeni ca pe internet gasesti numai informatii contradictorii :pumni:
 

nick1971

Active Member
te voi tine la curent cu ei :D
anul trecut ti-am zis ca nu prea mi-a ars de gradina, a fost seceta aia si eu nu am udat gradina, si totusi s-au descurcat foarte bine
 
Sus