Identificare cactusi

AnDu

Active Member
Cel din poza pusa de tine m.ai sus e fain...e tiparul celor din mexic :D
 
Ultima editare:

tzep

Well-Known Member
Moderator
Pe vremea asta trebuia sa doarma. In locul racoros nu e lumina? Si la mine e sud-vest si stau in balcon la racoare si lumina cat cuprinde.
 

AnDu

Active Member
Pe vremea asta trebuia sa doarma. In locul racoros nu e lumina? Si la mine e sud-vest si stau in balcon la racoare si lumina cat cuprinde.
Camera racoroasa e undeva la nord pozitionata.... Trebuia sa doarma dar daca a fost cumparat din magazin recent....acolo fiind aer uscat si cald nu a avut timp sa doarma. Nu cred ca e tarziu sa.l bag la somn nu?
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
AnDu nu-l mai uda si lasa-l sa doarma la racoare. Verifica sa aiba substratul uscat.
Yo_man cu siguranta nu e Epyphylum, mai degraba e Cereus.
 

Simona Toma

New Member
Buna, ma puteti ajuta si pe mine cu identificarea unor cactusi? La unii intuiesc ce ar fi dar pe unii nu ii stiu, mai bine spus ii incurc! Sunt noua in ale cactusilor si stiu ca am multe de invatat despre ei. Dar sunt un elev silitor!
Unii au probleme dar asa i-am luat de la alte persoane. Ii vreau frumosi, sanatosi si infloriti. Pentru asta mi-ar trebui sa stiu ce sunt ca sa pot avea grija de ei....
Cam astia ar fi....cactus 1.jpg cactus 3.jpg cactusi 2.jpg cactusi 4.jpg Opuntia 1.jpg Asta am luat-o eu de pe marginea drumului din Grecia...Pare o specie de Opuntia..
Opuntia.jpg sedum burrito.jpg specie de opuntia.jpg cactus 5.jpg hovartia.jpg

Multumesc mult pentru ajutor!
 
Sus