Idei pentru etajere

sicamin

Member
Stefan,eu am facut niste rafturi in demisol cu console de care zici tu.
Sant dintr-un material mai tare si au 0,60/0,50 . Am pus 3 buc la o lungime de 4 metri. Am sa fac niste poze sa-ti arat.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am o polita pentru flori in balcon pe suporti de-astia, ideea e ca i-am pus in functie de lungimea politei si greutatea ghivecelor, eu la o polita de 1 metru am pus doar la capete si tin pe ea 4 ghivece cu diametru de max. 20 cm
 

sicamin

Member
Stefan eu pe suportii acestia am pus dulapi cu latimea de 50 cm si lungime de 4 m. Pe ei am avut jardiniere si ghivece ,dar si ce nu folosesc asa des. Inaltimea la demisolul meu este de 3,5m. asa ca eu folosesc scara sa ajung la raft. :rofl:


 

stefanm

Member
claude a spus:
Eu am o polita pentru flori in balcon pe suporti de-astia, ideea e ca i-am pus in functie de lungimea politei si greutatea ghivecelor, eu la o polita de 1 metru am pus doar la capete si tin pe ea 4 ghivece cu diametru de max. 20 cm
Deci zici ca ar trebui sa tina? Eu ce vreau sa imi fac ar avea cam 1,5m maxim. Ajung oare doua sau trebuie 3 suporturi?

sicamin a spus:
Stefan eu pe suportii acestia am pus dulapi cu latimea de 50 cm si lungime de 4 m. Pe ei am avut jardiniere si ghivece ,dar si ce nu folosesc asa des. Inaltimea la demisolul meu este de 3,5m. asa ca eu folosesc scara sa ajung la raft.
Ei da, in suportul asta as avea incredere de la prima privire dar cel pe care l-am aratat eu nu are acea tija suplimentara intre laturile L-ului.
Din cel cum am postat eu sunt pe la praktiker si prin alte magazine de genul asta. Oare au si ceve in gen ce ai folosit tu la demisol ?

Multumesc pentru raspunsuri
 

claude

Well-Known Member
Moderator
In mod sigur gasesti si din cele ca ale lui Sicamin. Uita-te si in alte magazine de profil, ca s-ar putea sa le gasesti mai ieftine ca la praktiker. La lungimea dorita de tine, din modelul care il ai deja eu as pune 3, pentru siguranta, astfel nu ai problema greutatii mai mari. In plus, ideea e sa le prinzi si cu holtzsuruburile potrivite, cred ca de 6 ar fi ok
 

sicamin

Member
Stefan sigur gasesti la Brithause, in Calea Buziasului .(Timisoara) :rofl:
Eu le-am luat in toamna.
Din celelalte cred ca trebuie sa pui 3 la 1,5 m lungime. Eu am pus 2 console de 35 cm si am pus cuptorul cu microunde si e cam" elastic",nu sta fix.
 
Sus