Iazul Meu - Mirela06

emundin

Member
Mirela , Mini iazul tau ma duce cu gandul la Asia:)

Foarte frumos amenajat! Imi plac si pitici de gradina:)

Iar acuma vin si eu cu boala mea : De ce nu pui si niste pestisori ? 5-6 acolo sa se miste ceva ?

La Hornbach gasesti pesti aurii la 3.70Ron bucata Iar mancarea este cea de pesti Koi la pret de 25 ron 2 Kg care te tin pana la anul :p
 

mirela06

Active Member
Emundin, dragule, as fi vrut asta dar nu este apa pe care s-o fac sa curga prin ceva si la cel putin citeva zile apar algele verzi pe toti peretii.M-am saturat sa tot iau galeata sa adun apa in ea, sa spal iazul, sa-l dezinfectez. Nu am fost inspirata sa-l ridic deasupra solului, sa fac aranjamente cu pietre, etc. Nu am avut la acea vreme internetul si nici cum sa cercetez mai bine, iar din reviste, am ales ceva, apoi ideea mea si ceva a sotului .Rezultatul...ce se vede. Acum trebuie sa refac lucrarea, dar cum.? Sotului ai place asa cum este si nu vrea sa-l acopere cu ciment si sa fac lucrari mai ample, pt ca-i stric lui dizainul de care vad ca s-a indragostit. Singura modalitate este sa dau un orificiu, sa pun o teava si sa fac o aductiune la teava principala de evacuare apa reziduala. Mai imi trebuie un priceput in asa ceva ca nu vreau sa ma trezesc cu cine stie ce spargeri :( http://mirela06.sunphoto.ro/casa_mea/TT ... RXQQDFHKCF . Vezi ca ti-am trimis un pm si multumesc anticipat :)
 
Sus