Iazul Meu - Emundin

Sparow

Member
hranesti pestii sau ii lasi sa se descurce singuri?La hectarul ala de iaz la anul poti sa deschizi pescuitul cu taxa :-]
 

emundin

Member
petisorii mei vor primi hrana numai dupa ce termina de papat larvele, ouale de broasca si alegele .. mai primesc mamaliguta o data pe saptamana in rest se ingrasa si din ce au in iaz. Ieri am vazut ca mi-au iesit puii de peste din oua ddefapt sunt multi pesti mici aprox 5000 asta pentru ca vad o mare pata neagra care se misca prin iaz cand am bagat mana sa ma joc am vazut ca sunt pesti .... am ramas :eek: . Asa ca ma apuc sa vand pesti crapi rosii si koy :) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

mirela06

Active Member
Oricum , are minunat si sper sa se tina de promisiune sa ne incinte cu ce face in continuare.Mult noroc si spor in tot ceea ce faci Emundin :)
 

vatany

Member
re

spunemi si mie ceva plante..la pret accesibil pt iaz..care sa ajute la oxigenarea si limpezirea apei..ms
 

emundin

Member
Nouatate :p O sa pun saptamana asta poze cu noile specii de plante acvatice achizitionate din italia:p Iara am venit cu bagajelul plin de plante. Si gradina a avut o modificare in sensul ca am cumparat niste trandafiti copacei si o specie de hibiscus xxl:)
 

eldanyro

Member
buna emundin o intrebare asi avea ,serpii nu ti maninca si pesti ?eu ii vad de multe ori cu pestii in gura, noroc ca s destui pesti
 

emundin

Member
da sunt bine o sa intru in verba in curand ca se lasa frigul si gradina nu va mai avea nevoie de mine :) sa vedeti ce am mai facut ioooi doamne :)
 

emundin

Member
Din pacate anul acest in toamna am avut multe de facut in iaz si deja am taiat plantele care se uscasera. Asadar nu am cine stie ce poze:)
 
Sus