Hoya serpens

carmenn

Member
S-a deschis si serpens-ul meu...si miroase grozav de bine...cand am deschis usa de la camera unde era pozitionata mi-am dat seama ce ascunde...


 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
:clap: Superbe plantele voastre! Felicitări!
Şi dacă tot aveţi surplus, ia trimiteţi din miresmele acelea încântătoare şi pe la noi, muritorii de rând! :D :D
 

irinabv

Active Member
Moderator
Fetelor, nu-i asa ca ceea ce vad e ceea ce ma gandesc? Va rog dati-mi o veste buna :rugaciune:
 

irinabv

Active Member
Moderator
:dans: :petrecere: Merci Cornelia, ma gandeam eu... Si sunt mai multi. :D Tocmai cand aveam ganduri necurate cu ea :oops:
 

irinabv

Active Member
Moderator
Serpensul meu nu prea arata bine. Parca se tot usuca frunzele. iar cele care nu s-au uscat sunt cam scofalcite. Cred ca i-am pus prea multa apa :cry: Are destul de multi boboci si mi-e ca n-o sa-i poata duce. Oare sa-i pun un pic de ingrasamant? :oops:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu. Ma tem ca asa incep figurile. Verifica-i radacinile, nu cumva sa fie putrezite. Daca da, atunci n-o sa tina florile.
 

MASCHA

Active Member
Incredibil :eek: serpensul meu ,despre care pana acum o luna nici nu stiam cum se cheama :oops: ,pe toti pedunculi ramasi de la florile scuturate face iar flori :)
 

andreiacamelia

Active Member
Si al meu de la Irina, careia ii multumesc mult inca odata, cred ca se pregateste de ceva. Mi se pare ca are o inflorescenta, dar e minuscula! Iti trebuie ochelari de cal sa vezi bine. :)
 
Sus