Hoya publicalyx

iudit

Well-Known Member
Moderator
Si a mea a luat avant ,este o hoya pubicalyx,dar zau de mai stiu de care,roz sau rosie :( Sper sa infloreasca candva ca sa aflu si eu cum e.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Iudit stii cumva de care publicalyx e hoya ta? Ai aflat? Ca sunt cel putin 4 feluri din cate stiu eu.
 

Simona D.

Member
Pubicalyx-ul meu cred ca are doua varietati in ghiveci. Un lastar are frunze obisnuite de pubicalyx ( cred ca e silver pink ) iar un lastar are frunzele foarte "patate"( :indragostit: )

 

Johana

Member
Ce mare e!!! Si e foarte sanatos...super. Al meu a luat si el avant, dar inca nu mi-a facut floricele!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Johana cred ca te grabesti. Oricat de mare ar fi crescut nu cred ca e gata acum de floricele. Rabdare, rabdare ... :mrgreen:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc Aleynad.
Nu a inceput sa fie curagtoare ci asa am primit-o.
abia acum dupa vreo 3 luni (parca)de cand am primit-o de la Iudit (multumesc frumos!) a inceput sa dea dar de undeva din ghiveci.
asa ca se misca incet dar bine ca macar se misca.
Sa creasca mare si a ta si sa le vedem inflorite!
candva...

:)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dupa nici nu mai stiu cati ani de asteptare, dupa o suparare mare peste iarna cand s-a uscat juma' de planta :x acum am vazut primii 2 pedunculi din viata ei.

Sper sa-i faca mari.
 

elaelena

Member
simonad, ar putea sa fie butas de pubicalyx ''chimera''( royal hawaiian purple)... cand vor inflori vei afla exact; oricum, interesanta ideea furnizorului!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
S-a facut grasut primul dintre pedunculi. Daca se mai incalzeste un pic vremea cred ca in vreo 10 zile e inflorit.
 

doina

Member
Succes cu ea. Mi se pare total nepretentioasa si cu un ritm de crestere bunicel.Din pacate pozele cu inceputurile ei le-am avut in webshot si le-am pierdut :x mai am doar niste poze de anul trecut cand era nu cu mult mai mica decat acum.
 
Sus