Hoya publicalyx "Silver Pink" GPS 10064

cornelia

Fondator
Membru staff
Si ea are tot 1 an si jumatate dar a crescut simtitor mai putin decat meliflua. Oricum, e o frumusica scunda si sanatoasa.

 

cornelia

Fondator
Membru staff
Mai, deocamdata nu, dar poate imi face si mie o surpriza in vara asta ca ar cam fi vremea. Astept dupa ea de ceva vreme.
 

sarselia

Active Member
Moderator
As avea si eu o intrebare legata de ingrijirea unei Hoya publicalyx.
as vrea sa va intreb pe voi cele care o aveti unde o tineti acum iarna?
eu am primit un butas inradacinat si frumos de la Iudit(multumesc mult!) si as vrea sa stiu acum peste iarna unde il tineti?
eu l-am agatat de un geam care e spre sud dar e cam aproape de calorifer si as vrea sa stiu daca e bine sau nu.
ii place mai mult la racoare?

multumec mult!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc mult Cornelia de raspuns atunci e ok si a mea unde e pentru ca la fel are caldura si lumina.
sper sa ii mearga bine si sa se faca mare ca de flori inca e prea devreme sa visez...


pupici
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ce frumoasa e si asa!
La tine se pare ca e precum intr-un stup.E zumzet puternic de la Hoya ca vad ca sunt tare harnicute.
:D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai am observat ca le place la mine. Unele nici repaus n-au avut si uite ca fac flori. Pe altele le consideram pierdute si au inviat ... din propria cenusa. :oops:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Vad ca te tot urmaresc. :oops:
Alea ca nu ar vrea sa te asculte ar fi pur si simplu sinucigase sau poate ar fi emo ca altfel nu mi-as explica.
:wink: :rofl:
Sincere felicitari pentru toate frumoasele!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dupa atatea zile de asteptare, timp in care am tot zis ca a patit ceva, a inceput sa infloreasca in seara asta. Mi-a explodat inima de bucurie. Fug sa-i fac poze. :oops:
 
Sus