Hoya publicalyx "Red Button"

cornelia

Fondator
Membru staff


Mandra tare, dar de fapt abia am facut radacini. Promit insa ca indata ce ma fac mare nu va mai las sa asteptati. Cum ce? Florile, evident. :rofl:
 

Simona D.

Member
:rofl: Sa-ti creasca mare si sa te asculte !
Si eu o am trecuta pe lista pentru ceva viitoare cumparaturi.
 

Simona D.

Member
Pubicalyx-ul e una dintre cele mai harnicute si nepretentioase varietati de Hoya, in privinta cresterii cel putin :wink: Sunt foarte dragalase noile frunzulite :D
 

marean

Active Member
Esti o fericita,sunt niste varietati care cresc repede si ,se pare,sunt si nepretentioase :wink: !
Si unde mai pui culoarea minunata,cea mai intunecata pe care am vazut-o eu la o hoya,a hoyei pubicalyx cv. Royal Hawaiian Purple :visator: ?!
 

marean

Active Member
Poi eu ce am gasit in materie de poze mi-o arata pe royal haw. ca iind cea mai inchisa :mrgreen: ,dar nu prea am gasit o poza ca lumea nici macar pe myhoyas - seamana foarte tare ca si intensitate a culorii :)
 

marean

Active Member
Mie mi-a aparut poza ... e o foooarte mica diferenta in intensitatea culorii :wink: , eu la intensitate ma refeream,ca asa,pubicalyxurile semana mult,au aceeasi forma,insa intensitatea culorii difera :wink: !
Merci mult de lamurire !
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu nu-mi mai bat capul cu diferentele. Le-am vazut, le-am placut, le-am cumparat. :rofl: De acum tre' sa ma placa si ele pe mine. :wink:
 

marean

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl: Ca bine zici !
Acuma nu mai nimic de facut decat sa creasca de 2 metrii si sa-ti faca vreo 10 buchetele rosii ,imbietoare :mrgreen: !
 
Sus