Hoya multiflora

carmenn

Member
Mi-am achizitionat si eu o multiflora crytocerasus , avea 2 buchetele de flori, dar au mai ramas doar 2 sageti de pe drum

- cazuti "in lupta"...
sa stiti ca daca imi imaginam ca multiflora e frumoasa, acum mi-am schimbat parerea, nu e frumoasa, e superba...poate nu e cel mai reusit exemplar, am vazut si altele mai frumoase si mai ieftine, dar acesta are un plus fata de altele - a poposit in colectia mea :D
Sper ca in curand sa atasez poze si cu flori facute in noul mediu...
 

doina

Member
Este foarte frumoasa Multiflora ta , Carmen , sa se tina de cuvant si sa faca 'multiflori' :wink:
 

carmenn

Member
e o specie deosebita, are si specialitatea de a creste tip arbust...deja mi-o imaginez copac serios la casa... :rofl:
 

carmenn

Member
vad ca nu-s singura care a google - it planta asta din scoarta in scoarta 8)
sa stii ca la partea de stelute ar intrece bradul cu siguranta...Fa-o Doamne cat un brad.... :D
 

marean

Active Member
Eu google-esc tot ce ma intereseaza,si nu ma las pana nu gasesc exact ce ma intereseaza :) !
Cand o sa fie cat un brad,vin si eu la impodobit 8) :oops: :wink: !
 

marean

Active Member
Nina ,esti o fericita sa ai 3 ghivece cu multiflora,sunt niste frumuseti,probabil nu au vrut sa fie perfect identice,ca sa le apreciezi fiecareia frumusetea ! :wink:
 

Nina

Member
Multumesc! Sa stii ca le apreciez! :D Una din ele are florile verzui, celelalte doua aceeasi culoare, dar una are petalele mai subtiri si una mai groase. Toate imi sunt la fel de dragi! :D
 
Sus