Hoya multiflora

vivi23ro

Member
am si eu 2 pui de multiflora si vad de vreo luna ca ar face ceva ce semana a tija dar merge taare incet.. la voi in cit imp a facut florile?
 

Sash

Active Member
Eu am primit butasul de la o doamna foarte dragutza in jur de 10 iulie - peduncul a inceput sa faca cat timp era inca in apa si incepusera sa-i dea radacinutzele si apoi dupa ce l-am pus in substrat a tot crescut incet-incet.
 

instructor

Member
Cit mi-as dori sa gasesc si eu o doamna draguta ,sa-mi vinda un butas de multiflora......dar cum nu sunt asa norocoasa ,ma bucur pentru frumusetile voastre :D :D si pling pentru mine :cry: :cry: :cry: :cry:
 

vivi23ro

Member
poate in primavara o sa gasesti cine sa ti dea.. acum nu semai fac taieri.. si prinsul merge mai greu.. eu am numai pubycalix silver pink de dat
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sunt tare mandra de multiflora mea: are 9 pedunculi pe 2 crengute. Unii mai mari, altii abia dati ... dar pana acum n-a avut niciodata 9 deodata. Ii fac poze diseara ca s-o vedeti. :oops:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:) Am uitat, mi-am dat seama azi dimineata cand sa plec la serviciu. Dar promit ca nu mai fac. :rofl:
 

elaelena

Member
A inflorit multiflora (e mai mult un butas maricel) dar are numai un peduncul ;m-am bucurat tare mult cand i-am observat prima oara bobocii, nu ma asteptam sa infloreasca pe frigul asta si totusi....
 

elaelena

Member
multumesc, si eu astept sa cresca mare pt. ca ma chiniuesc cu butasul asta de vreo 2 ani....l-am reinradacinat de 2 ori pana acum, nu stiu ce nu ii placea dar sper ca acum am reusit sa o fac sa se adapteze
 

lelia

Well-Known Member
:eek: mai intrebi ?
E un vis ,e spectaculoasa ,parca-i din reviste :visator:
Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea .
 

sarselia

Active Member
Moderator
La asa o superbitate e clar ca nimeni nu ar fi rezitat.
:wink:

Sa iti traiasca si la cat mai multe floricici!
 
Sus