Hoya lacunosa

Nina

Member
Superb filmuletul! Eu tot le-am pandit pe ale mele dar n-am reusit sa vad cum se deschid florile!
 

Simona D.

Member
Nina a spus:
... Am vrut sa postez albumul meu cu hoya, dar nu stiu daca sa-l pun pe tot sau pe categorii.
Cred ca pentru asta ar trebui facuta o sectiune " Colectii si colectionari " cum este la violete si la hibi :wink:
 

marean

Active Member
Felicitari pt alegere,florile sunt deosebite,asa,mai "pufoase" si cu petalele dispuse asa,e o bijuterie si aceasta !
Pe mine m-a fascinat clipul cu deschiderea florilor,absolut fantastic !
 

carmenn

Member
Da, se vede pasiunea colectionarului care a stat probabil cateva saptamani bune sa pozeze si sa filmeze franturi pentru ca in final sa iasa minunatul filmulet... si a meritat tot efortul ca sa vedem noi in cateva secunde munca plantei de atatea si atatea zile /saptamani :D
 

marean

Active Member
Culmea,tot filmuletul a fost facut din filmarea a numai 14 ore :eek: !
Oricum,a fost foarte ineresant sa vad cum se deschid asa de frumos !
 

angela draganoiu

Active Member
mai tu ai foste plecata un timp si acum vii cu chestii d'astea ? pai nu ma mai joc.
frumoasa foc........... sa te bucuri de florile ei.
 
A

Anonymous

Guest
Mi-e frica sa le privesc prea mult,sa nu le deochi,sunt perfecte,de fapt la toate florile voastre mi-este frica sa ma uit din acelasi motiv.
 

carmenn

Member
superbe... e stadiul cel mai frumos al florilor de lacunosa...apoi repede se strang si isi pun corsetul ;-) :D
 

ira

Member
Mai sefa..... vad ca ti-ai pus hoyele la treaba :rofl:
Bravo lor ca vor sa te rasplateasca :clap: :clap:

Off topic, cand mai ai plante de separat sa ma tii minte :) Ultima achizitionata vrea sa se ramifice din vre-o 5 locuri :wink:
 
Sus