Hoya kerrii

floare mica

Member
Ira, iti raspund cu placere la intrebari :D
Da, pun si ingrasamint VITAFLORA ( pentru plante cu flori) numai vara de doua ori pe luna diluat conform indicatiilor de pe flacon.
 

ira

Member
A mea este in cococip , nu stiu daca este bine sa ii schhimb substratul acum.Frunza este prinsa in fibra de cococip presat.Nici nu stiu daca are radacini sau nu :oops: .Dar pt o perioada mai indelungata o voi lasa asa
 

floare mica

Member
celeste a spus:
Felicitari Floare Mica ! :D Sunt putini cei ce reusesc sa o obtina doar dintr-o frunza...
Multumesc, Celeste. Ma simt norocoasa ca am reusit, o sa ma bucur si mai mult cind o sa vad si floricele de la ea.
 

floare mica

Member
ira a spus:
A mea este in cococip , nu stiu daca este bine sa ii schhimb substratul acum.Frunza este prinsa in fibra de cococip presat.Nici nu stiu daca are radacini sau nu :oops: .Dar pt o perioada mai indelungata o voi lasa asa
Eu am mutat-o in ghiveciul in care este si acum dupa doar 2 saptamini de la cumparare. Daca o lasi acolo stagneaza sigur. Stiu pe cineva care a tinut-o acolo mai mult de un an si n-a dat nici un semn de viata. cum a mutat-o in alt ghiveci cu alt pamint in 3 - 4 luni a dat alta frunza.
 

poxicuta

Active Member
Contrar celor mai sumbre previziuni, inimioara cumparata in primavara de la Ikea a rasarit !!!!!!! :eek: :dans:
I-am schimbat ghiveciul, avea radacini bune si in cateva luni iata s-a intamplat minunea.Am sa revin cu poza!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Andreia nu cred ca are cineva, pentru ca planta creste greu. A mea are un lastar lung de 60 cm fara nici un fel de frunza pe el.
 

poxicuta

Active Member
La comanda Hodnik am primit niste hoya kerri superbe ! Merita , Hodnik si-a revenit, hibiscusi de asemenea au fost foarte frumosi!
 

Nicola

Member
Am primit si eu o ,, inimioara" :)
Am vazut ca are radacinute bine dezvoltate, am plasat- o intr- un ghiveci cu pamant si perlit. Intrebarea este in cat timp apare plantuta. Pe internet vad cam trei ani. A reusit cineva?!
 
Sus