Hoya, in general

cornelia

Fondator
Membru staff
Au trecut 3 ani de la plantare? Daca nu, mai lasa-le. Inca n-au umplut ghiveciul si n-ai face decat sa decalezi timpul pana la primele flori.
 

zi_inflorata

Member
Moderator
Nu, nu au trecut. Cele din foto 1 si 3 sunt de la tine, din 2012 ( lacunosa, care face deja flori :rose: si hawayan publicalix, care inca se lasa asteptata).

Cea din mijloc, multiflora - e achiziție recenta :) de 2 zile. Sper sa fie la fel de prolifica ca lacunosa :visator:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Atunci inca 1 an le poti lasa linistita asa cum sunt. Nu le place sa fie deranjate prea des la radacina.
Iti doresc sa te bucuri de ele si sa le vezi pe toate pline de flori.
 

taia

Active Member
Asa arata acum frumoasele mele, primite acum doi ani de la Gabiuta si Cornelia. Iar domnisoara inflorita are deja 5 ani si ma tot minuneaza cat de harnicuta este cu infloritul. Sper ca anul viitor sa inceapa inflorirea, macar o parte din tinerele.



 

victoria

Active Member
ce de frumuseti aveti.Anul trecut am primit si un lastar de hoya,cred ca e din cea obisnuita, si am reusit sa il inradacinez,iar anul asta i-a crescut deja o tija de vreun metru.Sunt tare fericita pentru ca am mai incercat de vreo 2 ori si nu am reusit sa le inradacinez :)
 
Sus