Hoya imperialis

mimish

Active Member
tzushuca a spus:
ce spui de hoya imperialis ?
are floriciuca de 7 -8 cm diametru vezi aci poze pe google http://images.google.com/images?hl=en&q ... 2&aq=f&oq=
sorina a spus:
pe net am vazut-o si eu demult , dar la noi are cineva asa ceva ????
dorinas a spus:
Da, eu am o H. imperialis care chiar a facut un peduncul de floare dar de ceva timp nu mai creste, oricum e pui inca.
cornelia a spus:
Prezenti si noi, crestem mari.
sorina a spus:
nu credeam sa fie la noi cineva care are asa ceva . Felicitari si asteptam cu nerabdare POZE :wink:
 

gty

Member
hoya

ziua buna tuturor
ma intereseaza la nebunie hoya si varietatile ei
care are dintre speciile ei de vinzare sau la schimb cu alte plante dati un semn
sunt minunate

:D
 

Roxana Peled

Active Member
Fetelor, daca aveti spuneti-mi si mie va rog ce vrea de la viata mea? :cry: :rofl:
Am luat una din Thailanda, am adus-o la hotel in camera racoroasa cu aer conditionat si nu s-a suparat (spre deosebire de campanulata care s-a ingalbenit aproape toata). In Romania insa nu i-a mai mers asa de bine. Eu am impresia ca are nevoie de mai multa umezeala in sol decat celelalte Hoya. Am dreptate? Am ramas cu un bat cu o frunza :rofl: si butasii, cel din apa a pierdut toate frunzele cel din PET arata mai bine dar nu fenomenal.
 

Roxana Peled

Active Member
Da, sunt amandoua in viata si mama si puiul :D
Mama e la mine, puiul e la mama :rofl:
Cresc greu si nu au inflorit niciodata dar eu inca nutresc sperante!
 

lelia

Well-Known Member
Ce frumoasa e !!!!! sa-ti traiasca sa te bucuri de ea ! esti o fericita !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunata! Eu de fiecare data cand imi iese in fata o hoya ma uit la ea cu jind...dar nu le putem avea pe toate, din pacate :(
 

Roxana Peled

Active Member
Asta e chiar o Hoya interesanta ... si parfumul e deosebit din cate imi aduc aminte ... miroase cumva a spirt medicinal :rofl:
 

andreiacamelia

Active Member
Sincera sa fiu nu mi-am dat seama exact a ce miroase. E un amestec de usor dulceag parca cu ceva. Multumesc si va doresc si voua flori. Trebuie sa va inarmati cu rabdare muuuulta. A pierdut de vreo 5-6 ori bobocii, dar cand ii duce pana la capat ies niste flori superbe si mari!
 
Sus