Hoya carnosa

dorinas

Member
"Mutanti" din astia gasesti pe la tara si mama are una la fel, are asa de multe flori ca seara nu poti sa stai in camera de miros. Dar sunt tare frumoase.
 

dianatm

Member
Si la mine o alta planta de carnosa care o am se da in spectacol, speram sa fie cu floare alba dar e tot roz, sa speram ca macar una din celelalte doua care le mai am sa aiba floare alba.
 

mena

Member
foarte frumoase florile voastre. Si hoya mea se pregateste pt al doilea rand de flori pe anul asta. O sa-i fac zilele aste poza sa o vedeti si voi. :D
 

mena

Member
Asta vroiam sa o intreb si eu pe Carmen...Ce are la frunze floricica ei? Se vad niste pete movulii....e posibil sa fie de la prea mult soare?
 

carmenn

Member
da, are pete pe frunze ca sta in soare, dar nu ma deranjeaza cat timp infloreste...e afara din primavara, a avut si 5 grade noaptea si cat e acum ziua pana pe la 11....cat sta in soare...
 

mena

Member
Carmen, daca florii ii merge bine petele acelea pana la urma nu conteaza. :wink:
Asa dupa cum va promiteam ieri, azi am revenit cu pozele de la hoya mea care infloreste a doua oara anul acesta.

 

tinaM

Member
Mena, e absolut superba :clap:. :clap: si pentru cele ale lui Carmen si Dianei. Carmen, si a ta este tot roz? :indragostit:
 

carmenn

Member
da....aceasta da...mai am cateva specii diferite dar inca nu au flori, am auzit ca vor fi diferite putin...
 

mena

Member
Multumesc fetelor pt complimentele adresate florii mele. Mi-ar mai placea mie sa am si alte specii de hoya dar din pacate la mine in oras nu am mai vazut :( . Poate voi avea noroc prin Bucuresti cand voi mai veni la cumparaturi sau pe aici pe site daca va scoate cineva la vanzare. Hoya este o floare superba cu inflorescenta delicate si parfumate....cum sa nu ti-o doresti in casa? :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Mena nici prin Bucuresti nu-s. Cateva, in anumite perioade din an. Acum... n-am vazut niciuna.
 

mena

Member
Pai atunci o sa dau "sfoarat in tara" pe aici pe forum poate gasesc pe cineva care are de vanzare vreun lastar.....daca alte sanse nu am.... :mrgreen:
 

mena

Member
Ca sa faca flori, eu zic ca-i trebuie multa lumina...poate si putin soare(1-2-3 ore)....dar nu sa o parleasca... :wink:
 
Sus