Hoya bella

sarselia

Active Member
Moderator
Cat va invidiez fetelor!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Am avut si eu un lastar neinradacinat primit acum vreo 2 luni care mi-a murit.
era mic si amarat si nu s-a prins in apa ci a putrezit.
tare rau mi-a parut de el ca ma bucurasem tare de tot ca voi avea si eu niste Hoya dar...ghinion

Sa aveti parte de ele si in primavara daca cumva va cresc prea mari si vreti sa le pieptanati sa nu uitati de mine ca si eu as vrea.
Multumesc!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Si eu l-am pus in turba si am vazut ca se ingalbeneste dupa aceea l-am scos si l-am pus in apa si a decedat cu veselie! :cry:
 

irinabv

Active Member
Moderator
Bela mea de la Albela primita in toamna m-a vrut ca acum cred ca pregateste un peduncul floral, si e micuta dragalasa. Eu am inradacinat lastarul in apa, a facut foarte repede radacini. Si a stat in apa vreo trei luni fara sa pateasca nimic, ca mi-era frica sa-l pun in pamant sa nu moara :oops: Sper sa revin cu poze cu floarea, desi mai am de asteptat un pic :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cat e de frumoasa!
Nu stiu de ce dar imi par atat de ireale florile de Hoya.Parca ar fi de pe alta planeta.
:D
 

cornelia

Fondator
Membru staff


Am mai facut niste poze. Nu-s prea grozave ca e nor afara. Sper ca in curand sa pot poza si planta, pentru ca s-a umplut de pedunculi.
 

Aura

Member
cat de frumoasa si deosebita este! Sa te bucuri mult timp de ea, Cornelia.
Puteti sa-mi spuneti unde gasesc de cumparat si cam cat costa o astfel de minunatie?
imi plac f. mult..te cucereste cu floricele stelate, albe si gingase.
Aura
 

cornelia

Fondator
Membru staff
A mea a venit de la Iasi acum 2 ani. Pret nu mai stiu, pana in 50.
Gasesti si prin Bucuresti daca vrei.
 
Sus