Hosta

mirela06

Active Member
Iza, daca -ai cumperi, daca ai de unde ”colecta” ai noroc, iar daca poti primi, atunci chiar ca esti si mai norocoasa. :rofl:
 

IZA

Active Member


Cele patru hosta ale mele. Prima este in plan indepartat dar cine n-o cunoaste :rofl: despre cea din a doua poza am mai scris iar a treia este cumparata recent. Nu am loc acum pentru ele in gradina dar cum se elibereaza un pic, acolo le va fii locul. Ultima este cu bobocei acum, restul au pauza vad :rofl:
 

albela

Active Member
Am visat azi noapte ca mi-am cumparat cateva varietati si nu stiam unde sa le plantez :rofl: . Am luat-o razna rau de tot :eek: .
 

v.cristina

Active Member
poate ecesta este mesajul ....sa achizitionez una

sa vezi cat de frumoasa este mai ales prin bogatia frunzelor..nu crezi?? :? :?
 

albela

Active Member
Chiar asta si cred, ca e timpul sa achizitonez una. Dupa aia sigur ma indragostesc si de ea. Mai ales cand le vad pe ale Izei... :D .
 

IZA

Active Member
E important sa nu le pui in soare direct ca se ard frunzele. Eu am o problema , ca nu prea am umbra si nu stiu ce sa mai inghesui mai intai acolo. Dar m-a apucat acum dragul de planta asta si trebuie sa mai fac rost macar de una din aceea cu argintiu si ma declar multumita. :)
Acum sa va spun ca mama e suparata rau pentru ca trei ani la rand ii tot mananca ceva radacinile acestei plante si nu are noroc de ea . Acum intreb si eu oare ce le manaca in pamant ?Am crezut ca broastele dar am citit ca ele manaca insecte, viermi , nu radacini sau tulpini de plante. :? . Si cred ca o sa deschid un topic despre broaste ca prea ma supara si pe mine prin gradina. :x
 

mirela06

Active Member
Nuuu! Gabiutaaa. Fata a spus clar --- BROASTE :rofl: :rofl: :rofl: . Ce tu crezi ca numai coropisnitele ataca. Ehee. Ce am patit eu cu ele. Oracaiau la iaz linga flori si mi-au depus si oua muuulte. Ca margeleleee :rofl:
 

IZA

Active Member
Gabiuta a spus:
Coropisnite cumva ?
N-am vazut sa stii dar ceva le mamanca si mi-au mancat si bulbii de crini :cry: :cry: :cry: Erau betele galbene si cand am tras erau retezate. Ce ma fac???? Sunt in pamant si sunt gropi sub , cam mari, galerii cumva :cry: :cry:
 

IZA

Active Member
A inflorit si a mea hosta dungata , noroc ca am mai prins si eu ceva de pozat din ea :rofl: :wink:
 

mirela06

Active Member
Esti o fericita. A mea a inceput sa se termine. O fi stat si ea destul. Merita o odihna. Nuu :rofl:
 
Sus