Honore de Balzac

ionascus

Active Member
Mister total cum a ajuns trandafirul asta in curte la noi...nu l-am comandat....cred totusi ca am luat de la fete butasi,si printre cei bonus au fost cativa butasi de Honore de Balzac...
Am tot incercat sa aflu ce trandafir este...acum am elucidat misterul...
Iata-l...

Eu il banuiam a fi Summer memories....dar acela il am cu eticheta,luat de la Coral...astept sa se deschida bobocul sa il pot fotografia si sa il comparam...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Si uite-asa te-ai trezit cu o frumusete in curte :wink: Ce noroc au unii dom'le, oare la mine de ce nu apare cate o surpriza de-asta placuta? :rofl:
 
La mine Summer Memoires a inflorit alb complet, si nu dantelat pe margine cu roz deschis ca Honore de Balzac, nu seamana deloc.De fapt cred ca al tau e altceva .
 

ionascus

Active Member
Pai nu este Summer Memories....ca acela am eticheta pe el...si il astept sa se deschida sa ii trag poza.....
 

Rose

Active Member
Bravo, Anna! Dar, te rog, mai pastreaza din poze si pt la iarna :visator: cand vom rasfoi iar si iar prin albume!
 

gabrielais

Active Member
eu l-am mutat toamna asta....a fost absolut necesar..oricum il plantasem cam aiurea..in graba si unde am nimerit, altoiul era deasupra solului si stateam cu frica sa nu inghete..sper sa nu am vreo surpriza neplacuta..de obicei imi reuseste operatiunea :mrgreen:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
sa stii Gabi ca si eu l-am mutat ,pt ca era in fata si s-a facut urias :roll: asa ca s-a mutat cu doua randuri mai in spate :rofl:
 
Sus