Hobbywan

iris

Active Member
:rofl: stiu. In sfarsit avem de unde cumpara pe tot felul de legume ciudate ca forma :oops:
 

iris

Active Member
:) si mie-mi plac tocmai pt. ca sunt altfel de ce nu? e ciudat sa stai langa un porumb gigant parca dai cu sapa mai cu spor :rofl: nu mai spun de ardeii iuti aici e alta poveste :giggle:
 

sebii

Member
nici eu nu m-am putut abtine, sunt curios cum o sa fie rosia aia de se rup bucati direct din ea :)
 

iris

Active Member
:) Azi am primit semintele. Fiecare soi e ambalat intr-o pungulita cu "fermoar" am sa le tin in apa doua zile sa germineze mai repede :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
De ce pune titlu de etnobotanice la ardei si porumb???Ca sa creeze disconfort intelectual pentru cine intra pe pagina lui/ei (desi mina din poze e de barbat) sau ca da pe sub mina si asa ceva? :x Si asta o spun cu toata seriozitatea si responsabilitatea. :!:
Ma oripileaza numai denumirea in sine :(
 

iris

Active Member
:rofl: Cred ca a vrut sa faca o gluma de fapt la descrierea albumului scrie ca nu e ceea ce pare la prima citire.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Desi sunt bine dispusa gluma mi se pare proasta in conjunctura actuala.Si eu sunt dupa cum ma stiti deschisa la bibilica.Dar.......ma rog...........
 
Sus