Hibiscus Sunny Cities Lissabon

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
sa fie si al meu la fel???Cind e spre trecute are aceleasi culori........sau mi s epare??? :(
Hop si eu ca martie din post...
Iar am facut-o de oaie??? :cry:
 

Sash

Active Member
Ciufuliti sunt amandoi la fel, iar aparatul foto are prostul obicei de a modifica nuantele. Gabiuta cred ca numai tu vazand in realitate floarea poti sa-ti dai seama daca e acelasi sau nu. Indiferent insa cum il cheama e frumos foc :D
 

Tina

Active Member
Inainte:

Dupa:


Nu ma intrebati dupa ce, ca nu stiu de ce s-a schimbat culoarea .. :?: :?:
 

mena

Member
Nu stiu daca m-am incadrat bine. Vroiam sa va arat hibi meu inflorit. M-ati imbolnavit cu ce am vazut pe aici....si zic sa va arat singurul pe care il am si eu.

Am pus la prins niste crengute. Daca reusesc poate vreti sa facem schimb :wink:. O sa dau de stire daca am reusit ceva :D
Am avut si rosu dar din pacate l-am pierdut intr-o toamna deoarece l-am bagat in casa prea tarziu.... :(
 

angela draganoiu

Active Member
Mena cum ai pus la prins crengutele ? sper ca nu in apa. pune-le in ghiveci cu pamint si cu sticla in cap, e cea mai sigura metoda de inmultit. unii dintre hibiscusi nu fac radacini in apa.
 

mena

Member
Pai am pus crengutele in apa, au facut radacini, si ieri i-am transplantat in pamant. Acum astept sa vad cum se simt in noul mediu. Daca se prin ii dau la schimb cu mare placere....Asa poate reusesc sa-mi maresc si eu colectie de hibi... :wink:
 

fdana

Member
Nu stiu daca m-am incadrat bine. Vroiam sa va arat hibi meu inflorit. M-ati imbolnavit cu ce am vazut pe aici....si zic sa va arat singurul pe care il am si eu.
Mena al tau este Classic Apricot.
Gabiuta nu stiu daca are asa ceva.
 
Sus