Hibiscus Schizopetalus

oana_oana

Member
Mai dar sensibilos mai este hibicul asta. Deja ma sperie si parca mi-e frica sa mi-l mai doresc, desi imi place de mor. :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Avem chiar 2 boboci. Cel mai mare creste. Cel mai mic sta. Inca. L-a pleostit soarele de cateva ori si m-am temut ca-l pierde. Dar nu. Poate vad si floare.
 

Sash

Active Member
Nu pot sa nu-mi laud "odrasla". In ultima perioada al meu schizo face flori intr-o veselie. Cred ca e la a 4 sau a 5-a floare si tot mai are boboci. Florile in perioada asta sunt mai mult rosu-corai decat rosu aprins ca in iarna.
 
D

dyayzh

Guest
Foarte frumos :D Am si eu 2 sanse din 5 sa am un puiut de schizo :wink: Spun asta deoarece surinamul s-a dovedit a fi piersicuta :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dupa ce am sutuit Schizopetalusul, s-a umplut de boboci. Una floricica e deschisa si acum dar pana ajung eu acasa ... o gasesc inchisa. Bucuria e ca s-a pus pe treaba. :)
 

IULIA

Active Member
mai fetele, io tot nu am reusit cu asta.
Sash, m-a parasit definitiv amicul. si asta dupa atitea luni de chin. of ! :(
 

Sash

Active Member
:( Imi pare tare rau. Da un semn cand mai treci prin Bucuresti si daca reusim sa ne intalnim mai incercam o data.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am tot visat sa-l vad cu mai multe flori deschise. Azi s-au intamplat 2 si mai urmeaza 5 boboci pe aceeasi crenguta. :D

 
Sus