Hibiscus Schizopetalus

dana

Member
daca iti mai ramane ceva sigur!
Am si uitat de ceilalti! Saru-mana si scuza indrazneala :rugaciune:
 

Sash

Active Member
cred ca i-a placut de tine, s-a prins ca iubesti orhideele, iar el se crede orhidee :)
 

roxy

Member
prima floricica :) . multumesc mult CocoT :* , sper ca si lastarul de la mine e tot asa harnicut.
 

Sash

Active Member
Foarte frumoasa floarea!
Poza e facuta dupamiaza? Eu am observat ca al meu deschide florile peste noapte, dimineata petalele sunt ridicate catre baza florii si pe parcursul zilei, incet incet coboara pana arata ca o umbreluta.
 

roxy

Member
l-am gasit inflorit cand m-am trezit, poza e facuta de dimineata. cand am venit de la serviciu petalele erau ridicate (asa cum spui tu) iar acum se ofileste: arata chiar ca o umbreluta iar "limbuta" s-a inmuiat de tot. mai are un bobocel...sa vad daca el va inflori tot noaptea.
 

Sash

Active Member
Am observat ca schizo creste diferit de ceilalti hibi. Ma refer la ramuri care sunt dupa cum zicea Cornelia la un moment dat tip "cascada". Tot visand ca al meu schizo o sa se faca "cat casa" mi-am dat seama ca n-am nici o idee de cum as putea sa-l dirijez, sa-i dau o forma cat de cat. Are nevoie de proptele sau se sustine singur? Plantutele voastre cum arata? Ma refer la cele care au depasit faza de lastar/planta tanara de pana intr-un an.
 

Sash

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl: Poate intrebarea asta trebuia sa o pun la topicul cu vise :rofl: :rofl: :rofl:
Cu placere si ma bucur ca mai traieste mofturosul ala mic. :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dupa nshpe mii de ani ... are si Schizopetalusul meu boboc. Cat varful unui ac, dar asa e clar ca nu va ajunge la ghena. :evil:
 
Sus