Hibiscus Schizopetalus

sini

Well-Known Member
Superb!
Parca-i o steluta de Craciun.
Sa-ti traiasca si sa-l mai vedem pe aici!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Claudiavis a spus:
Fetelor, nu stiu ce a patit schizo al meu: de vreo 5 noduri "frunzale" incoace, ii cresc frunzele rasucite spre dosul frunzelor. Mi-e teama sa nu ii fi pus cam mult ingrasamint, dar o prietena imi zice ca e de la frig. Voi ce parere aveti?
 

IULIA

Active Member
Claudiavis, si eu am avut o perioada de asta la schizo. cred ca e mai dificila pt el trecerea la vremea friguroasa, cu toate ca la ei nu e frig zic eu.
am mai rarit udarile, ingrasamint 1 data la 2 sapt, si am mai marit si temp la centrala. e mai bine acum. :D
 

IULIA

Active Member
scuze, dreptate ai, la surinam. mai nu stiu, da ori ii incurc ori nu.
noroc cu sash, mereu ma aduce inapoi. :D
 

Sash

Active Member
Pai... la cat am asteptat evolutia bobocilor de "schizo" care au inflorit el capitolio :rofl: :rofl: :rofl:
Apropo... al meu schizo cred ca maine-poimaine mai deschide un bobocel :dans:
 

IULIA

Active Member
sa nu zici ca iar am postat naspa, Sash. :wink:
am 3 frunzulitze noi la schizo cel mic, da? :D
si nu numai in virf ci si la subtiorile frunzelor vechi.
uraaaa :!:
 

Sash

Active Member
Pe bune?!?! :eek: Bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! N-ai idee cat ma bucur! :D
Astept sa-mi spui cand se pregateste de inflorit ca eu asa i-am facut instructajul la plecare.

Mama lui n-a mai facut frunze de ceva timp - uite insa cu ce se ocupa azi, ca sa-mi dea iar motiv de panda. Nu mai stiu daca am scris sau nu, dar 2 multumiri nu strica asa ca MULTUMESC MULT COCOT!!!!! pentru minunatia de mai jos.
 

IULIA

Active Member
da mai, de data asta e pe bune.
o sa incerc sa ii fac o poza, sa il vezi.
bravooo pentru floricica. stiu ce inseamna sa pindesti ceva, de la aparitie pina la cadere(dupa inflorire :) ).
si eu iti trimit multumiri si deci si lui CocoT.
:oops:
 
Sus