Hibiscus Rum Runner

emeclau

Active Member
azi mi-a facut figura :)
l-am cumparat anul trecut de la Gommer , pe atunci stateam inca la casa parinteasca ; nu prea stiam multe despre ei, asa ca l-am tinut in camera cu violete, pe o masuta
nu misca nicicum, nici nu se plangea
in iulie, cand ne-am mutat, l-am luat cu mine; nu i-a placut deloc mutatrea si s-a uscat complet;nu stiam ce sa fac cu el si citisem undeva ca ii place afara , asa ca l-am scos seara afara; noaptea a venit cu ploi calde si..rapaite! dimineata l-am gasit fresh si ...revigorat :dans:
iar astazi m-a bucurat cu prima lui floare :D
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari Claudia pentru frumosul tau! :clap:
Sa-si tina obiceiul de-a te bucura cu multe, multe flori! :D
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
S-ar putea ca maine sa aiba mai multi cm. :wink: Face parte din categoria celor extra large, 20-23 cm! :marfa: :astept: :D
 

emeclau

Active Member
tzep a spus:
S-ar putea ca maine sa aiba mai multi cm. :wink: Face parte din categoria celor extra large, 20-23 cm! :marfa: :astept: :D
adica vrei sa spui, draga Carmen, ca tine floarea mai mult de o zi :eek: :hug:
sunt paralela cu hibiscusii, dar ...romanii au talent :rofl:
stiti ce i-a placut in mod deosebit? dusul cu apa calduta de fiecare Duminica :wink: nici nu il mai ud intre timp , doar cu insecticide am bagat mare ca are toate frunzele gaurite de paianjeni rosii :astept:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Da, Claudia! :D
Teoretic floarea trebuie sa tina 3 zile, asa ca stai cu ochii, aparatul foto si rigla pe ea! :astept: 8)
 

emeclau

Active Member
multumesc din suflet pentru aprecieri , suntem in al noualea cer :) ( mai mult eu decat el :rofl: )
Sini, draga mea, i-as face , dar sunt handicapata din punctul asta de vedere :oops:
am tot studiat problema , dar sa dea potopul peste mine daca am gasit vreo urma de polen...ori nu am cautat eu bine..ori e sterila aceasta floare :gandit: :eek:f: :D
 
Sus