Hibiscus Oberon

dana

Member
:visator: :visator: :eek: :eek: :salivat: :salivat:
e tot ce pot sa spun si bucurie ca vad asa ceva la noi in tara si oftica ca eu nu pot sa-l am
Dar nu-i nimic, ai tu Tina si e destul - sa ai parte de el ca sa dai si la altii !
Sper ca nu te-ai suparat de ce-am scris aici
Dar capatana mea azi are activitate de relanti - mai mult inapoi decat inainte
 

Tina

Active Member
Nu m-am suparat, multumesc.. dar cu datul.. va trebui sa mai astepti, pt ca- deocamdata- nu am de unde.. daca lastareste si creste.. cu drag.. :D
 

Leanna

Member
Sunt complet nedumerita..Care e diferenta intre Oberon si Tivoli?
Mie imi par identici...din poze...ca nu-i am pe viu :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Si stai ca mai sunt si alte varietati asemanatoare. Atunci problema e si mai complicata. :rofl:
 

sini

Well-Known Member
Eu cred ca Oberonul pe care eu il am(mai ales dupa ultima inflorire) si am mai vazut cativa pe aici,este Tivoli.Am vazut pe un site (www.belladonna-lily.com) un Oberon care nu seamana cu cel pe care il avem noi,doar daca cineva il are de la un producator(culorile mai difera cate putin de la un producator la altul )
 

adrianam

Well-Known Member
Mie mi s-a parut ca Oberonul Tinei are marginile un pic ondulate, fata de Tivoli, care are marginile drepte
 

Tina

Active Member
Cred ca e totusi Oberon.. are marginile ondulate si rosul e altfel asezat decit la Tivoli.. mie asa mi se pare.. :oops:
 

angela draganoiu

Active Member
mai m-ai lasat ca la dentist ............... mai ai frumuseti d'astea de sa-mi creasca tensiunea ? fie-ti mila de un om bolnav care se uita la frumusetile astea si viseaza ..................
 
Sus