Hibiscus Koening

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am vazut ca acestui hibi nu i s-a dedicat un topic special desi este un frumos si el.
Acum..........nu ca as vrea sa ma laud :oops: :rofl: dar stiu ca infloreste destul de greu si este un pic mai mofturos decit ceilalti.Asa ca o sa vi-l arat in mai multe pozitii :rofl: gata de adus in scena:



Nu stiu cum se face parca- parca acum mi s-a alimentat si mai mult pohta de hibi.Sa fi facut si eu hibiscusita????Oare???Daca da.........e maaaaaaaaaaaaaare nenorocire :mrgreen: .
Insa trebuie sa marturisesc ca pina si sotului meu ii plac mult mai mult decit alte plante care "vezi ca nu fac nimic decit consuma apa??Macar astia infloresc mereu...... :rofl: "
 

mimish

Active Member
Te-ai molipsit si ai zis sa "ii lovesti" si pe altii! Nu esti deloc egoista, ne dai boala rapid :p
 

sini

Well-Known Member
E tare frumos!
Mie imi plac tare mult hibii galbeni,chiar daca sunt mai pretentiosi.
Sa-ti traiasca si sa fie harnicut!
 

ana popa

Member
E foarte frumos, sa-ti traiasca. Si sotului meu ii plac florile de hibiscus si mai nou achimenesii.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: merci Violeto..........ma prinse da rau de tot nu alta ;trag tare la butasi :)
 

sonia_i

Active Member
acestia sunt preferatii mei. sunt cei mai frumosi dintre cei frumosi. faini, faini de tot :D
 

elipopa

Active Member
am si eu un hibi , am dat din el lastari la cateva persoane si nu au reusit sa-l prinda!
mai am patru lastari pe care i-am promis unor prietene de pe sunphoto!
as vrea sa reuseasca sa-l prinda!
am observat ca are lastarii leminificati si doar in varf este verde!
cum ma sfatuiti sa procedez ca sa nu-i piarda?
 

angela draganoiu

Active Member
mai Gabiuta io acu' vad ce minunatie ai in colectie, felicitari. ai grija ca cum il misti un pic cum se supara si scutura florile si bobocii, iti spune Stan Patitu'.
Elipopa nu se vede poza.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Angela frumusetea aia e de la mataluta daca iti mai aduci aminte.A fost arhiplin de flori.O minunatie si pentru asta trebuie sa iti multumesc inca odata.Acum e in curs de refacere dupa .........vacanta mea :mrgreen:
 

melu

Member
Sa ma bag si eu in seama daca e vorba despre dumnealui Koenig....
.... pozelee sunt mai demult, tot din vara asta, si desi a trecut printr-o trauma, acum mai pregateste 2 bobocei.
 

angela draganoiu

Active Member
Gabiuta a spus:
Angela frumusetea aia e de la mataluta daca iti mai aduci aminte.A fost arhiplin de flori.O minunatie si pentru asta trebuie sa iti multumesc inca odata.Acum e in curs de refacere dupa .........vacanta mea :mrgreen:
stiu Gabiuto ca eu te-am "infectat" cu virusi hibilicizi. imi recunosc vinovatia. dar te-am atentionat ca e mofturos rau, cum il misti un pic cum se scutura ca gaina :rofl:
 

cory_helen

Active Member
astept sa faca mustati cam de trei luni... am "luat" un lastarel de la bricolage si inca sta pe ganduri... de pleostit vad ca nu se pleosteste... dar nici nu da semne ca ar vrea ceva...

adevarul e ca lastarelul este foarte mic... cum am reusit si eu sa rup... 8) 8) 8)
 

melu

Member
Cori, bafta eu nu am reusit sa inradacinez hibilicul asta...e tare mofturos, dar poate tu ai noroc daca zici ca nu s-a pleostit pana acum. E semn bun.
 

cory_helen

Active Member
semn bun, da' de trei luni???? :)
m-am plictisit eu, dar el...? totusi este teapan si a dat un punct alb... de acolo ma astept sa apara si mustatile...

sa speram ca mi se si prinde... after... avea flori foarte frumoase ala din care l-am furat pe dumnealui... 8) :)
 

melu

Member
Desi "alunec" spre off topic iti spun sigur ca e semn bun pt ca asa am patit eu cu crossandra dar intr-un final de 5-6 luni a avut radacinute. Bafta, sa ne ti la curent.
 
Sus