Hibiscus Classic Red

helisananca

Member
l-am luat de la mihaela de aici de pe forum.a fost si este in ghiveciul lui,doar k probabil nu i-a priit schimbarea ...deocamdata ...
 

mimish

Active Member
Nu te speria! Si ai mei fac la fel cand ii aduc toamna in casa. In locul frunzelor, in primavara vor da lastari noi ;-) Si eu sunt in aceeasi situatie acum. De cand i-am adus in casa s-au ingalbenit frunzele, dar au aparuti si bobocei. Acum stiu ca sunt ok ;-)
 

helisananca

Member
:petrecere: deci s-a deschis floricicaaaa mandra de ea e superbaaa ,,in cateva ore e complet deschisaaa...sper sa mai tina pana maine sai pot face poza ca azi nu am cu ce,,,mi-a facut surpiza dimineata cand am ajuns la birou..... :) :) :) :indragostit:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc! Eu am totusi o nelamurire in ceea ce-l priveste, daca e sau nu classic red. Floarea este mai alungita, parca are "bot", nu e ca la ceilalti hibiscusi. :nu stiu: :gandit: :?
 

kriss

Member
sa-ti traiasca!
e classic red. ca la orice hibiscus, nu e o regula ca infloreste mereu identic.
la mine de obicei classic rosa infloreste diferit. cred ca are importanta si anotimpul in care infloreste.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc pentru raspunsuri. Stiu si am vazut ca in functie de temperatura si intensitatea luminii, infloresc diferit......dar "botul" nu-i lipseste niciodata! Oare-i suparat pe mine? :nu stiu: :? Nu cred, ca totusi infloreste. :dans: :nu-i nimic: :wink: :D
 

kriss

Member
mi-a inflorit si mie classic red. e primul inflorit pe anul asta. inca 3 hibi si-au pierdut bobocii.

a iesit cu un mot galbui floarea. mi s-a parut foarte draguta. e prima floare de la acest hibi.
 
Sus