Hibiscus Brown Derby

sini

Well-Known Member
Nici eu nu stiu,Corina,de ce abia dupa trei ani i-am vazut prima floricica.
 

corinap

Member
sini a spus:
Nici eu nu stiu,Corina,de ce abia dupa trei ani i-am vazut prima floricica.
3 ANI :?: :?: :?: groaznic,eu as fi murit pana acum(de oftica)
la tine cred ca a fost vas mare..... :eek:
la mine ,apa putina....... :eek:
de apa putina,nu moare nicio floare dar de apa multa.................. :eek:f:
 

sini

Well-Known Member
Are acelasi tip de vas ca si ceilalti hibi, este tratat la fel ca si ceilalti,dar..ii cadeau mereu bobocii intredeschisi.Acum vad ca i-a venit "mintea la cap "si isi deschide florile.Uite o alta floare deschisa saptamana trecuta
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Super hibi asta!!! Foarte frumoasa floarea, culoarea, forma, marimea...totul imi place!!
Sini, ai descoperit ce nu-i placea de-i cadeau bobocii?? Am si eu unul care face asa :(
 

IULIA

Active Member
e ceva legat de lumina, caldura si apa. incearca sa aduci totul ca si cum ar fi vara acum, nu iarna. :wink:
 

sini

Well-Known Member
Cred ca e asa cum spune Violeta:mai fitos decat ceilalti.Nu am descoperit ce-i lipsea.Este asezat printre ceilalti si a fost tratat la fel.Au lumina destula-cand se insereaza aprind neoanele.Caldura:24 grade.Mai am unul in aceasta situatie.Pe acesta l-am tuns in toamna si i-au dat mai multi lastari.
 

corinap

Member
sini a spus:
Cred ca e asa cum spune Violeta:mai fitos decat ceilalti.Nu am descoperit ce-i lipsea.Este asezat printre ceilalti si a fost tratat la fel.Au lumina destula-cand se insereaza aprind neoanele.Caldura:24 grade.Mai am unul in aceasta situatie.Pe acesta l-am tuns in toamna si i-au dat mai multi lastari.
Au lumina permanent :? Diferenta de temperatura si lumina intr-e zi si noapte,stiu ca este obligatorie (sau nu?)Tu ce ingrasamant folosesti?
 
Sus