Hibiscus Bride's Bouquet

Claudiavis

Active Member
Slabut, slabut, parca se laudau pe site ca floarea are 22 cm :)

Glumesc, probabil ca dupa ce mai creste o sa faca flori si mai infoiate.

Sa-l stapinesti sanatoasa!
 

IoanaTweety

Active Member
Uite ca mi-ai amintit de topicul asta, nu am pus si a doua floare:




Madalina pune si tu pozele cu al tau si spune-ne ce dimensiune a avut.. :)
 

angela draganoiu

Active Member
Ioana e magnific. sa te bucuri de florile lui muuuulta vreme si daca o sa ai de dat (contra cost, evident) un lastarel te rog sa ma treci prima pe lista. am un Rowena's Wedding si mi-ar place si buchetul :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Uite-l si pe-al meu:

Acum e afara impreuna cu toti hibiscusii si nu prea dornic sa infloreasca pentru ca nu e suficient de cald. Dar o sa recupereze imediat ce da caldura :)
 

IoanaTweety

Active Member
Floarea numarul 3, acum cu mai mult roz. Presupun ca e din cauza racoririi vremii, o sa studiez fenomenul si la urmatoarele flori.




ps: acum are 18 cm. daca tot creste, peste cateva flori ajunge si la 22 :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Hibiscusi roz!!!! :hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat: BATUTI!!! :eek: :eek: :eek:
Ce minunatie!!!
Ioana, de unde ii ai? Avem vreo sansa sa gasim si noi pe undeva asa ceva de cumparat?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Roxana, a fost comandat la Gommer in toamna trecuta (il gasesti la sectiunea furnizori). A fost o comanda comuna anul trecut...nu stiu daca se mai face si anul asta. Gommer are niste hibiscusi deosebiti, o sa vezi pe site-ul lui.
 

IoanaTweety

Active Member
E taman cum zice gradinaritza. Mentionez insa Roxana, ca in functie de temperatura si conditii el poate inflori si in alte culori, spre galben adica. Vezi pe situl gommer ca arata nitelus altfel.
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc mult pentru raspunsuri fetelor! O sa ma uit pe site-ul mentionat de voi :D
Ioana, daca o sa reusesc sa-mi cumpar unul, urmatoarea intrebare la tine va fi in ce conditii ti-au inflorit tie roz :rofl: .
Sunt absolut fabulosi asa :indragostit:
Cand eram mai tanara (nu ca acum as fi doamne fereste batrana :) ) nu-mi placea rozul mai deloc. Cu varsta insa am dezvoltat o pasiune nebanuita si de neinteles fata de aceasta culoare iar la flori ma da gata.
 
Sus