Henri Matisse

Roxana Peled

Active Member
Daca iti spun adevarul chiar ca ma strangi de gat :giggle: ca de fapt eu sunt in "tarile calde" de o luna si ma intorc abea miercuri :oops: .
Din pacate insa miercuri nu vine primavara :rofl: iar treaba cu crapatul mainilor e chiar serioasa. Si buzele mi se fac praf. Nu-s facuta pentru clima temperat-excesiv-continentala :cry:
Ma incurajez si eu ca nu mai am chiar atat de mult din iarna ... si incerc sa va incurajez si pe voi.
De ce sa incerci sa nu te gandesti la primavara? E un gand frumos! :visator: Doar nu vrei sa te gandesti la iarna de afara ca pe aia o ai oricum si negandita...
 

lelia

Well-Known Member
Mai astept pana miercuri ....si dau o fuga la bucuresti ,sa te strang de gat :tavalit:
Te inteleg perfect .Primavara e frumoasa ,gandul imi zboara pe pajisti inverzite ,printre mugurii usor desfrunziti ,simt mirosul pamantului proaspat sapat ....si inima se zvarcoleste de nerabdare ,dorinta e arzatoare ,si pana maine e mult...si mai sunt doua luni de iarna ...vezi de asta nu ma gandesc ,aplic tehnica strutului pana trece iarna :rofl:

Saracul Henri Matisse ,ii facurm praf topicul ....si el e atat de frumos ! :visator: si atat de departe-i vara....
 

ela78

Member
Scuze! Sunt pozele cu Maurice Utrillo, cele cu Henri Matisse nu le-am descarcat, dar urmeaza.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Annamaria, bine ca macar ne spui ca-i inflorit in 2013 ca altfel iar ne lua pe toate cu calduri ce trandafiri infloriti superbi ai! :rofl: :rofl:
 

adrianam

Well-Known Member
Poze din 2014:



Este cel cu pete dim dreapta. Deocamdata nu a crescut prea mult.
Din tot rondul cu trandafiri de acolo, este cel mai florifer. Parca a avut mereu flori pe el.
 
Sus