Henri Matisse

ghia_don

Active Member
Oooofff..ce frumos e..abia astept sa vina vara !!
Am primit si eu butasi pe care i-am pus la prins, sper sa-i vad infloriti :) ..
 

Dea

Active Member
Cu adevarat superb!! :visator:
Sannamaria, deja intri in febra asteptarii primaverii :eek:f: :?: Mai e un pic :secret: :giggle:
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Are si iarna rostul ei! Si in plus cred ca perioada asta de pauza alimenteaza si mai mult pasiunea noastra pentru roze (ma gandesc ca nu stiu cat de nerabdator si incantat as mai fi daca am avea verdeata tot timpul). Asa ca rabdare, vise si bucurativa de iarna despre care apropo cred ca nu a aratat inca ce poate.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ai dreptate dar stii cum e omul ....vara se plange de cald ,iarna de frig :rofl: totusi prefer caldura ...



aaaa si la mine a cam aratat ce poate :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Musca-ti limba mirceaspc si sa speram ca daca a inceput in decembrie prin februarie se cam termina ... ajung doua-trei luni de iarna, ce dumnezeu :incapatanat:

Apropo, nu vreau sa te dezamagesc dar am avut eu gradina in zona tropicala si crede-ma nu-ti lipseste iarna nici macar o secunda :) Imagineaza-ti ca totul iti infloreste de jos pana sus in valuri la doua saptamani, toate plantele cresc ca fat frumos intr-o luna cat la noi in zece iar despre varietate nici nu vreau sa deschid discutia ...
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Acum ce sa mai zicem si noi. Trebuie sa ne consolam cumva cu ce avem si sa ne impacam cu realitatea.
Gradina in zona tropicala :salivat: heaven of earth :cry: .
 

lelia

Well-Known Member
Gradina in zona tropicala .... :visator:
Dar o luna de toamna-iarna tot mi-as dori ,nu-mi pot imagina viata fara crizanteme ,flori de gheata ,fulgi de nea si dimineti cu -10*
 

Roxana Peled

Active Member
Ok, acum ca sa nu fiu rea si sa va consolez :D problema cu gradina tropicala e ca mai mult de 10 min nu poti sa lucrezi sau sa te bucuri de ea ca te transformi in supa :rofl: iar diferenta intre zi si noapte e doar ca nu te bate soarele in cap :| in rest e fix la fel de cald ... si de umed.
 

Roxana Peled

Active Member
N-as merge chiar atat de departe incat sa zic asta :) dar are si ea avantajele ei. Macar seara e mai racoare pe timp de vara. Pe de alta parte sunt luni in vara in care nu ai chef sa faci nimic pe afara din cauza caldurii iar despre iarna nici nu mai vorbesc ... trei luni fara gradina :cry:
 

Roxana Peled

Active Member
Ai dreptate dar afara e frig :( , mie mi se crapa mainile indiferent cu ce le dau si in plus vreau sa sap pamant adevarat nu in ghiveci :cry:
Dar trece ea si iarna :D si primavara tare-i frumoasa :visator: , mugurasi peste tot, capsoare de flori timide dar hotarate sa iasa la lumina, bulboase superbe cu miros divin ... nu mai e mult...nu-i asa? :nu-mi_place:
 

Roxana Peled

Active Member
Da' pe unde-i "dincoace de Carpati"-ul asta dom'le ca la noi vine primavara'n martie, zau :gandit: ... nu cat sa infloreasca trandafirii da' de un ghiocel si-o albastrica tot se pune :rofl:
 

lelia

Well-Known Member
Mai Roxana ,stai potolita ! ce-ti veni soro cu primavara ? azi toata ziua invartisi cutitul in rana ,primavara e departe ,vine abia-n luna martie ...e mijloc de ianuarie ,frig ,polei ,vant ,zapada :cry: .....
Nici eu nu mai am rabdare ,dar incerc sa nu ma gandesc ,tu nu ma lasi .... :rofl:
 
Sus