Hemerocallis

fixpix

Active Member
E normal ca fiecare gandeste intr-un fel.
E treaba voastra ca nu vi se pare deplasata "interventia" lui Clematite.
MIE DA.
Cum am zis, nu e primul!
Si poze cu hemerocallis-i minunati gasesti cati vrei pe google. Mii!
Nu trebuie sa fii membru al unui FORUM.

Mie imi place ghiveciul (nu cel de plastic sau lut). Sa-l mananc. Nu sa il vad!
De ce avem sectiuni? Topicuri? Etc?

Caramell... really? Seriously?
Eu din cate vad in link scrie clar
CLEMATITE.sunphoto.ro

Cum am zis, era o simpla remarca... prea parea a "spam".
Nu ma deranjeaza ce si cum, ci UNDE.

Dar daca pe VOI nu va deranjeaza, foarte bine.
"Rog moderatorul sa stearga mesajele mele" ca sa folosesc o formula des intalnita...
:tavalit:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Niciodata pe un forum nu va fi toata lumea fericita. Suntem o adunare de oameni cu idei si pareri diferite si incercam sa convietuim impreuna. Si fiecare are dreptul la o opinie: tu ti-ai spus-o , eu mi-am spus-o, s-au exprimat si altii.
 

fixpix

Active Member
Caramell a spus:
Niciodata pe un forum nu va fi toata lumea fericita. Suntem o adunare de oameni cu idei si pareri diferite si incercam sa convietuim impreuna. Si fiecare are dreptul la o opinie: tu ti-ai spus-o , eu mi-am spus-o, s-au exprimat si altii.
Asa si e!
:hug:
 

clematite

Well-Known Member
fixpix a spus:
Caramell a spus:
Niciodata pe un forum nu va fi toata lumea fericita. Suntem o adunare de oameni cu idei si pareri diferite si incercam sa convietuim impreuna. Si fiecare are dreptul la o opinie: tu ti-ai spus-o , eu mi-am spus-o, s-au exprimat si altii.
Asa si e!
:hug:
Adevarul este ca si eu am facut o mare salata. Mai ales la mine in album. Dar cand vad ca sunt cautate plantele, si aici sunt de gasit, nu m-am putut abtine, fara sa ma gandesc prea mult.
Si sotul imi spune ca am devenit cam obsedata. Cu exceptia clematitelor, nu am nimic pe stoc. Comand plantele aici, doar daca doreste cineva sa ii aduc ceva. Ma incurca doar curieratul, deoarece trebuie sa comanzi sume mari ca sa ai transportul gratis iar in Romania le aduc eu. Caut furnizori mai accesibili ca sa fie pentru toate buzunarele. Mi-ar placea sa ma ocup in viitor de asta.
Pe toti ne uneste aceeasi pasiune, doar posibilitatile fiecaruia sunt diferite. Unii nu au gradini, unii nu calatoresc prea mult, unii nu au resurse financiare, unii nu le gasesc, etc
Eu va multumesc, la toti. :hug:
Acuma sunt prea trista, pentru Luna. :(
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Clematita hai ca nu-s lucrurile chiar asa de negre. Uite, te las in grija lui Caramell care o sa-ti spuna ce si cum. Sunt convinsa ca o sa ne intelegem de minune. Tocmai ca avem pasiuni comune.

Fixu tie hai sa-ti dau o bere. La bere putem sa fim Spam nu? :rofl:
 

clematite

Well-Known Member
cornelia a spus:
Clematita hai ca nu-s lucrurile chiar asa de negre. Uite, te las in grija lui Caramell care o sa-ti spuna ce si cum. Sunt convinsa ca o sa ne intelegem de minune. Tocmai ca avem pasiuni comune.

Fixu tie hai sa-ti dau o bere. La bere putem sa fim Spam nu? :rofl:

Nu sunt suparata pentru aici, ce scriem in topic, sunt trista pentru Luna, ca nu se face bine. Nu va faceti griji.
 

clematite

Well-Known Member
fixpix a spus:
Frumoasa....da ce urechi mari are!
:p
Eu nu am PET-uri, ca nah, sunt mai independent...
Crede-ma ca si cu cainii e ca si cu dragostea, cand te-a palit, te-a cucerit
Deci, nu ai gasit inca PET-ul. Asa se explica. Ai albume minunate, ti le-am vazut. La multe calatorii.
 

gabrielais

Active Member
clematite a spus:
fixpix a spus:
cornelia a spus:
Fixu tie hai sa-ti dau o bere. La bere putem sa fim Spam nu? :rofl:
La bere nu-i voie...ca nu-mi place mie!
Un cola, nestea, shveps, etc...

Clematite, sorry de Luna... e caine?
:hug:
Da, e catea, si e bolnava de babesia. ieri i-am facut transfuzie, dim. perfuzie, multe antibiotice, etc, dar....nu merge bine tratamentul
http://clematite.sunphoto.ro/xxx-LUNA :(
Maria, imi pare rau; si eu am avut ciobanescul bolnav acum 6 ani de acelasi lucru (l-a piscat o capusa purtatoare a bolii); i s-a administrat un praf calculat la nr de kg, care i-a cam afectat ficatul dar a fost salvat; apoi a urmat tratament de hidratare; antibioticele nu-l ajuta cu nimic; o sa intreb la medic cum se numeste praful daca vrei; trebuie lucrat repede ca animalul pierde sange prin urina si devine anemic; si in fiecare luna Frontline..acum si primavara sunt perioadele cele mai periculoase
 

ghia_don

Active Member
Si la mine Stella d'Oro, singurul pe care il am de altfel..Desfacuta tufa in primavara si raspindita prin gradina , m-a rasplatit cu bogatie de flori :D
 
Sus