Hajzerkert Ungaria: Irisi, hemerocalis, Hibiscus, Hosta

Mali_

Member
Re: Furnizor Ungaria Irisi-Hemerocalis-Hibiscus-Hosta

iris a spus:
Anul trecut in toamna de aici am cumparat o multime de soiuri superbe de irisi. http://www.hajzerkert.hu/Elatior.htm ( aveti si preturile in partea dreapta :) siiii in perioada 10 - 20 Mai se poate vizita gradina inflorita sper sa dau si eu o fuga iar pana acolo :visator: )
Hemerocalis http://www.hajzerkert.hu/Usafr.htm
Hibiscus http://www.hajzerkert.hu/Hibiscus.htm
Hosta http://www.hajzerkert.hu/Hosta.htm
Se pot face si comenzi on-line?
 

iris

Active Member
Anul trecut nu onora comenzi on-line in Romania doar in Ungaria dar poate anul acesta va onora si la noi cel mai sigur e sa suni si sa intrebi. Eu am primit ieri un mail de la doamna din Ungaria nu am vorbit cu dansa la telefon dar daca aflu ceva dau de stire. :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Vedeti ca site-ul e prost facut si va blocheaza browserul. Sa le fie ciripiturile de ras!!
 

iris

Active Member
:eek: Io' nu stiu cum e treaba cu browserul ca nu ma pricep . :( Sper sa nu ma injurati si daca nu e ok site-ul va rog sa stergeti topicul cum doriti . Am trimis mail sa intreb daca onoreaza comenzi in Romania on-line daca aflu ceva dau de stire ...daca intereseaza pe cineva.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Stai linistita, nu e ceva care se ia. :wink: E o problema de optimizare pe care n-a rezolvat-o cel care a facut site-ul. Nu e grav, doar ca daca vrei sa comanzi ceva... nu reusesti.
 

iris

Active Member
:whew: Aoleu credeam ca facui' ceva prostii :oops: am vrut sa ajut si o dau in bara...... deja ma treceau transpiratiile :giggle:
 

iris

Active Member
:) Sa nu spuneti ca nu sunt operativa ici'sa' acum un minut am primit raspuns pe mail de la doamna si zice asa
Jó estét kívánok Dána! természetesen postán is szállítok, de postai szállításnál előre át kell utalni a növények árát és a postai díjat a megadott számlaszámra forintban.
Üdvözlettel Judit.

adica onoreaza comenzi din Romania doar ca trebuie platit in avans comanda + transportul Plata se face intr-un cont in forinti . :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Tu vrei sa comanzi la vara irisi de la ei?? Ca daca vrei poate ne combinam la o comanda :oops:
 

iris

Active Member
claude a spus:
Tu vrei sa comanzi la vara irisi de la ei?? Ca daca vrei poate ne combinam la o comanda :oops:
Da vreau :) din pacate cateva soiuri au dat coltul peste iarna ce-i drept rizomii sunt mai micuti dar recunosc ca din unele soiuri daca rizomul era mititel sau extra small am primit 1 sau 2 rizomi in plus. Eu sper sa merg pe la jumatatea lunii Mai sa vad gradina inflorita dar depinde si de sot :fluierat: la cat l-am plimbat anul trecut prin Ungaria si l-am prins si anul acesta la o tura de flendureala sa cam saturat de floriciunile mele :giggle: dar recunoste ca sunt frumosi siiii incet, incet a invatat fara sa vrea cate ceva despre irisi. :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Daca va veti decide pentru o comanda, as dori si eu sa particip la ea cu cativa hemerocalisi. :D
 

iris

Active Member
Eu voi face o comanda la inceputul lunii Iulie pana atunci pregatesc terenul . :) acum nu mai am timp si de alte achizitii mi-am cumparat o multime de plante ce asteapta sa le plantez. Poate ne organizam si dam o fuga pana acolo in Mai sa vizitam gradina . :)
 

sorina

Active Member
foarte tentante si frumoase dar nu au un Site si in alta limba ca nu pricep mare lucru in ungureste :mrgreen:
dar daca faci comanda te rog as dori si eu hemerocallisi :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :rose:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
iris a spus:
Poate ne organizam si dam o fuga pana acolo in Mai sa vizitam gradina . :)
ar fi o chestie draguta! :) Eu, daca pot, as merge, asa scapa sotul tau de chin :rofl: Nu pot sa promit nimic, acum, dar vedem mai incolo cum se prezinta situatia si, poate, poate... :idea:
 

marirogo

Active Member
claude a spus:
iris a spus:
Poate ne organizam si dam o fuga pana acolo in Mai sa vizitam gradina . :)
ar fi o chestie draguta! :) Eu, daca pot, as merge, asa scapa sotul tau de chin :rofl: Nu pot sa promit nimic, acum, dar vedem mai incolo cum se prezinta situatia si, poate, poate... :idea:
Si eu as fi tentata sa merg cand mergeti voi, dar nu am mai condus pe-o distanta asa mare....
Iris, pe la Satu-Mare iesiti din tara spre Ungaria?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Marirogo, daca reusesc sa vin nu-i problema cu condusul, eu sunt soferita de cursa lunga :rofl: ...si mai am si masina incapatoare, asa ca putem si recolta plantele de pe marginea drumului care ne fac cu ochiul :rofl:
 

iris

Active Member
marirogo a spus:
claude a spus:
iris a spus:
Poate ne organizam si dam o fuga pana acolo in Mai sa vizitam gradina . :)
ar fi o chestie draguta! :) Eu, daca pot, as merge, asa scapa sotul tau de chin :rofl: Nu pot sa promit nimic, acum, dar vedem mai incolo cum se prezinta situatia si, poate, poate... :idea:
Si eu as fi tentata sa merg cand mergeti voi, dar nu am mai condus pe-o distanta asa mare....
Iris, pe la Satu-Mare iesiti din tara spre Ungaria?
Noi iesim prin vama Bors e mai aproape :)
 
Sus