Haideti sa lucram impreuna!

cornelia

Fondator
Membru staff
In aceasta sectiune cu fise in lucru se afla baza informatiei necesare pentru ingrijirea unor plante. Ar fi foarte bine daca fiecare ar interveni pe o fisa sau alta, exact acolo unde a experimentat.

Ce ziceti?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Va astept sa interveniti pe oricare fisa aflata in lucru (adica pe toate cele din aceasta sectiune). Chiar daca experientele sunt limitate la ceva anume despre o planta, daca punem umarul cu totii ne vom intregi informatiile utile treptat.
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
eu m-am conformat si am completat cu informatii pe care le cred utile la cateva din speciile pe care le am acasa.
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
cine se mai inscrie la fise? Pana cum colega noastra aleynad s-a oferit sa completeze urmatoarele plante:
*Rudbeckia
*Yucca
*Gura-leului
*Godetia
*Aquilegia
*Astilbe
*Margarete
*Gaillardia

:D spor la treaba
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
pti sa faci fisa si ii cautam denumirea completa. asta a ta e Saxifraga de exterior, cea care deja are fisa este de interior.
spor la treaba!
 

Edelweiss

Active Member
Imi place ideea.
In loc de un link de pe net, daca doriti, luati o poza din cele puse de mine pe sunphoto sau de la alti utilizatori, mi-ar placea ca fiecare fisa sa contina si o fotografie inserata , vizibila, fara a mai deschide un link separat. :D
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
problema cu pozele este ca daca posesorul albumului o muta sau o sterge in topic apare foarte urat. si cu linkul e valabil, doar ca nu se vede chiar asa :giggle:
ca sa punem o poza ne trebuie acordul proprietarului, deci daca tu tocmai ti l-ai dat, la nevoie ne servim din albumul tau. ah, si apropo, din sunphoto pozele puse ca imagine sunt vazute doar de proprietarul albumului, nu si de restul.
 

Edelweiss

Active Member
Nu inteleg ce spui. Eu stiu ca le vede toata lumea, atata timp cat este setat public. Eu imi dau acordul sa luati ce poza doriti, o salvati, asa ca va disparea problema cu stersul pozei din album. Eu oricum nu le sterg.
Poate si altii isi vor da acordul de a "dona" poze pentru fise.
 

mymo

Active Member
Eu incerc pe cat posibil sa pun pozele mele,dar nu am intotdeauna asa ca iau de la forumisti iar in caz ca nu gasesc pun link.
 
Sus