Greu de identificat

dan.smarandoi

New Member
Cultiv legume de ani buni si cunosc principalele boli,anul trecut la ardei si anul acesta la tomate au fost cele mai multe probleme.in vara asta la tomate au fost un complex de factori:soarele cu arsura solara,un virus pe care l-am gasit doar in engleza si eu habar n-am"YellowShoulder"si inca ceva care banuiesc ca e de la radacina(fusarioza ceva)Am sa adaug citeva poze poate m-a puteti lamuri mai bine,eventual ceva sfaturi sau solutii.Din pacate nu vad unde pot adauga un atasament pe acest forum poate pe parcurs.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Incearca sa-ti pui toate pozele intr-un album pe un server free (ex. www.webshots.com). De acolo le poti apela in forum. Bine ai venit si sper sa gasesti o solutie la problema.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Daca le-ai pus pe webshots: cand intri pe pagina care contine poza de inserat in forum uite-te in dreapta - ai acolo o optiune Post image in a forum. E suficient sa copiezi acele tag-uri si le dai "paste" aici.

Alte detalii despre cum se insereaza poze, gasesti in sectiunea Album.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dan mai multe decat stii deja eu una nu stiu sa-ti spun. Nu sunt cultivatoare de legume si nu am mai vazut astfel de probleme. Dar poate e cineva care stie.
 

dan.smarandoi

New Member
Da,nici o problema,in mare le cam nimeresc dar vroiam sa fiu sigur pentru anul viitor,anul asta s-au dus cam 80% si cam la toti cultivatorii.
 
Sus