Gradinile noastre in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nick1971

Active Member
florrentina a spus:
Felicitari! Foarte frumoasa gradina Nicoleta. Spune-mi te rog pe gard este pus ceva sau asa este vopsit?
Multumesc! :D e o plasa "umbrar" care se gaseste la metru in magazinele de bricolaj, eu am cumparat-o de la Praktiker ca era pretul cel mai bun la momentul ala
 

nick1971

Active Member
happy a spus:
nick1971 a spus:
acum cu toti trandafirii infloriti, n-as mai pleca de-acolo :D
In prima poza ce este pomisorul inflorit?Arata foarte bine inflorit in mijlocul gazonului.Nici eu nu as pleca Nico din gradina ta :rofl:
pomisorul "era" :cry: o salcie "Salix integra Hakuro Nishiki"
am avut 2, cea care se vede in poza si inca una, cealalalta s-a uscat intr-o zi fara nici o explicatie :eek: , iar la a doua i-a venit de hac furtuna de saptamana trecuta :cry:

a fost singura pierdere la furtuna si se facuse asa bogata, o aveam de 4 ani, dar asta e, altii au pierdut in asemenea situatii persoane dragi, case, animale... :(
 

carmenushka

Active Member
Nico, superb la tine acolo! Salcia s-a rupt? sau s-a smuls? daca s-a rupt poate mai da din radacina, cine stie?! oare lastarii pusi in apa nu fac radacini? sau astea japoneze sunt mai pretentioase? tocmai o admiram si ma gandeam s-o rog pe Floria daca mai are la primavra sa-mi opreasca s mie una.
Superb acolo la tine! un mic Paradis!
 

nick1971

Active Member
Multumesc, Carmen! :hug: din pacate era altoita, adica din radacina poate va da ceva, dar nu ea, de lastari nu stiu, a luat George cand a venit atunci la intalnire dar n-am intrebat daca au facut radacini. asta e voi cumpara alta in primavara ca e prea frumoasa
 

Blitz

Active Member
Pocalinda a spus:
Imi place si la Nick1971 ca are mult spatiu dar si la Blitz mi se topesc ochii la muscate. Facem un schimb? :)
Cu drag iti dau din muscate, dar eu sunt "blonda" si nu stiu sa le trec peste iarna :oops: :oops: :oops:

Daca vrei lastari, este ok, dar dupa 16 august :oops: , ca de vineri plec in concediuuuuuu :D :D :D

AMR 2 zile :D
 

happy

Well-Known Member
O prietena a cumparat 25 de bucati si am luat si eu 4 buc.Sunt destul de mici 10-15cm nu asa cum zic ei pe site!Acum vad de unde le-a cumparat dar ma bucur ca le-a luat!Am inteles ca planta creste si 8m ,asa ca eu le voi face tufe nu gard viu! :D

Arata foarte bine,infloresc in aprilie deci albinele mele vor avea ce face ! :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai asta e un arbore, de inaltime mica, e drept, dar nu stiu daca chiar se preteaza ca gard viu :?
 

nick1971

Active Member
eu il am plantat din toamna trecuta, anul asta nu a inflorit si nici nu a crescut foarte mult, poate anul viitor. nici gardul viu minune nu a crescut mult in primul an, anul asta s-a indesit si a crescut
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Desi am intrat in 2012 cred ca ar trebui sa trageti cu ochiul la gradinile voastre si sa faceti un bilant a ceea ce a fost pe la voi in anul ce tocmai a trecut.Ati fost multumiti?Ati avut plantele dorite?Ce credeti ca puteti sa mai imbunatatiti?
Eu personal ma gindesc cu groaza ca voi avea probleme cu apa dat fiind seceta din ultimele luni asa ca pot spune ca anul trecut a fost chiar foarte bine fata de alti ani si am avut o gradina....acceptabila spre bine mai ales ca am si achizitionat destule plante care sa ma incinte .Nici nu vreau sa mi-o imaginez in vara viitoare daca nu va ninge de loc in lunile astea de iarna sau nu va ploua....
La voi cum e?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus