Gradina mica in Bucuresti / mg

mg

Member
Azi am primit de doamna Victoria un pachet cu tufanele , GRATIS .
Sint frumoase , sanatoase .
Ii multumesc pe acesta cale .
 

mg

Member
Daca tot am mai avut timp , am mai incarcat niste poze in album . Cum spatiul pe aici este limitat , mai bine asa : http://s675.photobucket.com/albums/vv11 ... Bucuresti/ . Daca aveti rabdare sa va uitati cred ca veti descoperi si " lucruri " frumoase . De pe la sfirsitul paginii 15 din album , desi par reluari , sint citeva poze mai deosebite , hai sa zicem artistice ;-) .
Puteti vedea cum se poate face o decoratiune de gradina dintr-o matura , cum tund eu "luleaua turcului " , o capcana pentru viespi ...in fine , daca aveti timp ....vizionare placuta .
PS. Anul acesta stiti ca a fost greu , cu vreme imposibila , deci nici capturile foto nu sint abundente ...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Chiar am descoperit ,felicitari.Cum zicea o prietena de-a mea:eek:mul sfinteste locul :D
 

mg

Member
Multumesc mult . Sper ca de la anul , in noua organizare pe care o voi face , sa fie mult mai bine .
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari! :clap:
Neavand gradina nu prea intru prin zona dar azi nu-s ce mi-a venit, :nu stiu: am fost inspirata. :gandit:
O gradina mica foarte ingrijita si dichisita :marfa: :roll:
 

Roxana Peled

Active Member
mg a spus:
Daca tot am mai avut timp , am mai incarcat niste poze in album . Cum spatiul pe aici este limitat , mai bine asa : http://s675.photobucket.com/albums/vv11 ... Bucuresti/ . Daca aveti rabdare sa va uitati cred ca veti descoperi si " lucruri " frumoase . De pe la sfirsitul paginii 15 din album , desi par reluari , sint citeva poze mai deosebite , hai sa zicem artistice ;-) .
Puteti vedea cum se poate face o decoratiune de gradina dintr-o matura , cum tund eu "luleaua turcului " , o capcana pentru viespi ...in fine , daca aveti timp ....vizionare placuta .
PS. Anul acesta stiti ca a fost greu , cu vreme imposibila , deci nici capturile foto nu sint abundente ...
Stii cumva ce trandafir ai la poza 105 din album?
E minunat!!!

Ai o gradina foarte frumoasa care contine, in ciuda suprafetei mici, o multime de plante de calibru destul de mare.
Asta ma incurajeaza nespus tinand cont de faptul ca am o gradina la fel de mica iar anul asta o sa incerc sa inghesui in ea vreo 15 trandafiri plus alte muuulte plante.
 

Roxana Peled

Active Member
Nu stii numele?
Mi-ar fi placut tare mult!
Am doua variante de englezesti albi pe care mi-i doresc si am sentimentul ca s-ar putea sa nu rezist si sa mi-i iau in toamna asta: Winchester Cathedral si Crocus Rose. As paria la tine pe Winchester Cathedral :D . Crocus Rose nu e chiar complet alb.
 

anasstasia

Active Member
:D
E superb Crocus Rose. Desi anul acesta am comandat 32 de trandafiri englezesti, Crocus rose nu se afla printre ei. Ma intreb daca l-am trecut cu vederea sau nu se gasea in lista furnizorilor. Cred ca mai bine nu stiu.
 

Roxana Peled

Active Member
32 de trandafiri englezesti fara Crocus Rose?
Eu cred ca nu l-au avut ca altfel e inexplicabil. Si daca nu l-au avut asta e interesant pentru mine pentru ca inseamna ca poate ar fi mai bine sa-l comand in toamna asta mai scump decat sa astept pana la anul si sa nu-l gasesc mai ieftin.
Am citit mai multe reviewuri, toata lumea zice ca e un trandafir exceptional. Si foarte rezistent la ger. E de zona 4.
 

Ariana

Member
Minunata gradina in ciuda faptului ca este ata de mica. Incerc sa-mi fac planul pentru gradinuta mea, asa ca ma uit pe ici si colo sa vad ce idei imi mai vin!
 
Sus