Gradina mica in Bucuresti / mg

A

Anonymous

Guest
tzushuca a spus:
elf-o, esti o draguta matale dar,
nu avem toti acces la balegi si pamant de padure
ne multumim si cu pamant la sac si un pumn de azotat :wink:
nu-i bai ,n-am impus nimanui! :)
iar la azotatzi chiar nu ma pricep.io gradina incerc sa mi-o tzin eco
deshi avioanele nu ma lasa intotdeauna
 

lelia

Well-Known Member
Mircea ,campanulele alea ,ale tale m-au fermecat :visator:
Ai strans o multime de plante in gradinita .Si eu sufar de lipsa spatiului ,dar tu ai reusit sa realizezi ceva frumos .
Felicitari si spor in toate :D :D
 

mg

Member
lelia a spus:
Mircea ,campanulele alea ,ale tale m-au fermecat :visator:
Ai strans o multime de plante in gradinita .Si eu sufar de lipsa spatiului ,dar tu ai reusit sa realizezi ceva frumos .
Felicitari si spor in toate :D :D
Multumesc mult , ma bucur ca va place .
 

mg

Member
Din 5 trandafiri pomisori plantati in primavara , numai 2 au supravietuit . Este bine si asa avind in vedere ca au fost gasiti la un pret mai mult decit mic , ultimii si aproape uscatii ... Cei doi :
si ......... :)
 

mg

Member
Muscate :arrow:







Este mai greu sa schimb ordinea pozelor acum ....
Penultima muscata , dupa cum se vede are 3 culori . O floare in doua culori si una alta culoare . Florile , in detaliu sint prima si ultima .
 

aura62

Member
Foarte frumoase muscate aveti, felicitari! Aceea in trei culori este deosebita! Dar cel mai mult imi placea cea din a doua poza :eek: nu am mai vazut pana acum la muscata romaneasca asemenea culoare! Sa va traiasca si sa faca muuulte floricele frumoase!
 
A

Anonymous

Guest
ce raspunsuri?
si de ce ar trebui sa ma obisnuiesc?
ca n-am prea priceput sensul intrebarii sau oi fi pierdut io sirul ? :?
 
A

Anonymous

Guest
:rofl: se pare ca e o moda ca noi ,bietele femei sa fim "acuzate" de toate "relele" ce apar prin gradina si casa!!!.............si barbata-miu are o replica asemanatoare cand e vorba de gradina
numai ca "sefa" e inlocuit cu "mandra"
 

mg

Member
Cred ca s-a facut o confuzie ! :eek: Cind am spus " sefa " m-am referit la doamna Cornelia ! :wink: nu la " a mea "! " A mea " nu are participatiuni la gradina !
 
Sus