Gradina mea - Elianna

lelia

Well-Known Member
O gradina de poveste..... a fost odata ...mai este si va mai fi multa vreme de acum incolo,undeva intr-un orasel frumos din tara asta minunata ,o doamna draguta pe nune Eliana .Doamna noastra locuieste intr-o casuta cocheta alaturi de cei dragi . Cat e ziulica de lunga ingrijeste cu dragoste minunatele plantute din gradina ....ah gradina ....cu verdele-i de smarald ,balansoarul ,aleile si rondurile de trandafiri strajuite de piatra ,ochiul de apa in care se oglindeste cerul ,obiecte decorative ,,pierdute 'pe ici si colo....un colt de rai ,o gradina de vis !:visator:
Frumusetea ei ,e rasplata munci depuse ...sa fiti sanatosi si sa va bucurati de ea !:openrose:
 
Ultima editare:

elianna

Well-Known Member
Ce frumos ai scris. Multumesc frumos Lelia:hug: Ma bucur ca ti-a placut gradina mea. Poate altii ar fi avut alte idei, chiar si eu mi-as fi dorit unele aspecte sa fie diferite dar imi final imi place in gradina mea. Mai am unele zone de finisat iar vorba cu munca e foarte adevarata. Intotdeauna se gaseste ceva de lucru in gradina :)
Acum astept spectacolul trandafirilor.
 

lelia

Well-Known Member
Am scris ce am simtit ! Nu ma intereseaza ideile altora ....acolo unde se vede munca si daruirea nu trebuie sa vii cu idei ,doar sa admiri si sa te bucuri de cea ce vezi .
Sunt sigura ca trandafirii vor oferi un spectacol grandios ! te rog sa faci poze de ansamblu ,pe mine ma incanta genul asta de poze ,pot sa ma strecor in poveste ....
 

elianna

Well-Known Member
A inceput si spectacolul trandafirilor.
Locul I Zephirine Drouhin; locul II Munstead Wood. Au inflorit in acelasi timp departajarea facandu-se dupa numarul florilor:)
Urmeaza seria a II-a, dar asta maine;-)

 

elianna

Well-Known Member
E cam batrana, are 5 ani:) Problema e ca in primul an a rupt-o catelul, apoi am mutat-o si anul urmator iar am mutat-o. Erau 3 clematite impreuna si pe ea am uitat-o ca nu se vedea nimic la suprafata. E in locul asta acum al treilea an.
 

elianna

Well-Known Member
E inghesuita saraca intre gard si pavajul de sub arcada. Eu o compar cu vecina ei, Nelly Moeser, care creste vazand cu ochii si mi se pare ca se misca incet:gandit:
 

Teodora

Member
Buna seara,

V-am admirat pozele gradinilor, floricelelor si m-am gandit ca e timpul sa ies din umbra si sa ma laud si eu cu ale mele, din diferite unghiuri ale gradinitei mele. elianna, felicitari pentru gradina, arata superb tot ce este acolo, florile venind ca si bonus.
Sper sa reinvie acest topic, ocazie cu care voi atasa si eu albumul meu.

http://orchid.sunphoto.ro/Florile_mele_din_gradina
Ciresele sunt din ciresul meu care face nota discordanta intre atatea flori
 

adrianam

Well-Known Member
Teodora, sunt frumoase plantele tale.
Poti sa-ti faci un topic cu gradina ta, unde sa postezi imagini si povesti despre ea! :)
 

elianna

Well-Known Member
Multumesc! Mai am de adaugat dar am avut probleme cu calculatorul iar acum sunt plecata. Revin in curand.
 
Sus