Gradina mea- Adrianam

lelia

Well-Known Member
Superbe !:visator:
Lalelele din ultima poza sunt perfecte... de vis ! sunt plantate in toamna sau le ai de mai multi ani ?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Tare frumoasa gradina ta si foarte mult muncita, felicitari! Soiurile tale de liliac imi plac tare mult - cred ca parfumul e o nebunie :)
E mult mai greu sa-ti faci gradina in locuri izolate unde esti mult mai expus la intemperii, la invazia buruienilor, etc.
 

adrianam

Well-Known Member
Multumesc pentru aprecieri.
Suprafata este insa prea mare pentru a o tine sub control in perioada de maxima vegetatie.
Mai ales cand sunt ani ploiosi, abia fac fata.
 

LadyBug

Well-Known Member
Nu stiu daca s-a mai discutat, dar la florile pe care le ai, nu s-a gasit nici un hot? Ca mie au vrut sa-mi fure pana si bradul, noroc ca si-a dezvoltat bine radacina asa ca s-au lasat pagubasi. Mie mi-e frica sa las orhideele afara, mi-au furat si un bonsai si ceva lalele, cred ca de aia nu au mai rasarit chiar toate de anul trecut,
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Adriana, te inteleg perfect, mai ales ca si suprafata gradinii tale pare sa fie foarte mare. Cu atat mai mult cred ca trebuie aplaudat efortul tau :clap: :-)
 

geodezia

Well-Known Member
Luasa tu LAdy ca mie anul asta de flori am fost la cumnata la spital si mi-ua furat lastarii de la clemtita mov aia obisnuita am injurat am facut ca trenul
iti dai sema ca a fost peste gard ca au bagat mina prin gard si au rupt nu intra nimeni in curte
doar se stia ca sunt acasa dar m-au pindit si harst prin gard au dat plasa usor la o parte si virst
sper sa dea iar ca scuip precum pisica toata vara
 

adrianam

Well-Known Member
Da, mi-au furat intr-o iarna trei tuia iar anul trecut am avut proasta inspiratie sa las magnolia proaspat plantata cu florile pe ea si a doua zi nu mai era!
 

adrianam

Well-Known Member
Este gard de 1,8 m dar se pare ca nu conteaza.
Anul acesta mi-a inflorit prima data o magnolie plantata in urma cu vre-o trei ani-cea movalie.
Cat a fost inflorita mereu am stat pe ganduri daca sa-i rup florile sau nu, la gradina imi era mila iar acasa imi parea rau ca nu le-am rupt.
A rezistat deocamdata...
 

cristinaf

Well-Known Member
Adriana, si-a mai revenit christopher marlowe? Ar fi culmea sa-l am eu si tu nu... sa pun la prins in caz de ceva.
 

adrianam

Well-Known Member
Da, si-a revenit, cred ca este un pic mai mare decat al tau! Noroc ca mama a pus o ramura prin pamant la marcotat si aceea a ramas neatinsa de ger, era plina de flori in urma cu o saptamana-doua.
 
Sus