Gradina lui Fisulix de la bloc

Blitz

Active Member
Bravo, fisulix :D :D :D

Eu tot m-am laudat ca voi face si voi drege :oops: :oops: :oops: si pe undeva mi-era frica de tigani ca fura, distrug, dezgroapa, etc. Am vorbit si cu vecinii, sa facem un pic mai frumos pe strada, toata lumea era "ientuziasta".

De vreo 2-3 zile cand vin acasa de la scarbici constat ca vecina cea mai entuziasta cu inca o vecina "de peste drum" rup din verdeata tot ce apuca sa dea la gaini :eek: :eek: :eek: . Ecologie curata :rofl: :rofl: :rofl: - alee lipita de un drum principal, praf, masini, etc. Ecologie "adevarata", ce mai :x :rofl: :x

Si am renuntat la idee- ca ar fi in stare sa dea la gainile "eco" si craite, si carciumarese, si noptiute :rofl: :rofl: :rofl: Mai bine trimit semintele Marcelei :D
 

fisulix

Member
Eu sunt mai norocoasa, daca se poate spune asa ceva....locuiesc intr-o zona mai putin circulata, asadar si sanse mai mici sa dispara ceva...nici macar gard nu este la gradina :D
 

Blitz

Active Member
fisulix a spus:
Eu sunt mai norocoasa, daca se poate spune asa ceva....locuiesc intr-o zona mai putin circulata, asadar si sanse mai mici sa dispara ceva...nici macar gard nu este la gradina :D
Inca o data bravo!

Problema la mine nu "este" tiganii, lumea :wink: - ci chiar vecinele care aduna orice fir de verdeata pentru ... gaini. Si am mari dubii daca stiu sa deosebeasca iarba de plante floricioase :eek: :? :wink: :| Deja ma gandesc sa pun un puiut de Dieffenbacchia la "bataie" (nu pentru gaini, ci pentru vecine :rofl: ).

Nu e scuza pentru ca nu am facut nimic in fata casei (si cat mi-as fi doriti- problema este ca nu imi place sa ma lupt cu morile de vant :wink:

Tocmai de aceea va apreciez si va admit munca celor care reusiti :D
 
Sus