Gradina de legume

ACHIMENES

Member
Daca a-si incerca ceva de genul asta, ideea din primul link imi place cel mai mult, e foarte interesant modul de amenajare a spatiului.
Mersi pt ca ne delectezi cu astfel de poze interesante :D :D
 

Ariana

Member
Superbe gradinile de zarzavat. Mai mare placerea sa cultivi niste legume. Nu numai pt gust cat pentru astpectul estetic al gradinii. :)
 

sorina

Active Member
Ruxy draga , sotul meu nu le-a aliniat sa se vada e pe luna , dar eu zic ca a facut treaba buna . NU ??????















A avut si un supervisor NON STPO :rofl: :rofl: :rofl:
 

sorina

Active Member
Te-ai uitat cu binoclu Mymoaso :?: :?: :mrgreen: :mrgreen:
Da sunt in ghivece mari carora le-am taiat fundul :oops: De fapt acolo le-am tinut de cind le-am trecut din paharelele cu turba in aceste ghivece si le-am scos la aer sa se acomodeze si apoi in gradina :D
Am vrut sa facem o experienta . Am vazut la cineva din Germania niste poze dintr-o gradina care nu avea pamintul bun pentru gradinrit , si..... ce a facut omul , , rosiile , ardeii , etc i-a pus in felul acesta , erau mortale asa .. o gradina pline de ghivece pngropate in pamint . In acest fel sunt mai putini daunatori subterani , apa ramine acolo atit cit trebuie si nu se risipeste in zadar .
Am o cirtita in gradina care face ravagii .... :cry: :cry: :cry: :cry: \nu stiu ce sa ma mai fac cu ea :roll: :eek: :eek: :eek: :eek:
 

mymo

Active Member
Sunt tare curioasa cum o sa le mearga,ghivecele sunt mari,nu cred ca radacinile o sa sufere din lipsa de spatiu.
Sa ne mai arati poze cu evolutia,sa ma apuc si eu de adunat ghivece,sac-sac :rofl:
 
Sus